Landa dotočil album Žito a chystá koncert pro 30 tisíc lidí

Kultura Kultura
26. 8. 2015 10:37
Daniel Landa představí nové album na zářijovém koncertu v pražských Letňanech.
Daniel Landa
Daniel Landa | Foto: Hermína

Praha – Zpěvák Daniel Landa natočil po šesti letech nové album, které vydá pod názvem Žito po 12. září, kdy proběhne jeho koncert v pražských Letňanech. Pořadatelé podle předprodejů očekávají minimálně 30 tisíc návštěvníků.

Texty i hudbu si Landa napsal sám, k písni To je válka! mu muziku složil Václav Noid Bárta. Doprovodnou kapelu tvoří osvědčení spolupracovníci (Tomáš Vartecký, Miloš Meier, Jakub Antl, Kája Mařík).

Landa se odmítá k novému materiálu jakkoliv vyjadřovat a pouze vzkazuje: "Netřeba nic dodávat, všechno jsem vyjádřil veršíky a hudbou, a album tak mluví samo za sebe."

Na pražském koncertě Landa představí průřez všemi alby. Koncert se uskuteční 12. září na letňanském letišti v Praze.

Daniel Landa - Šmouha | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 16 minutami

Gruzínské parlamentní volby podle odhadů vyhrál Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho

Parlamentní volby v Gruzii podle čtyř různých průzkumů vyhrála vládnoucí strana Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho. Tři průzkumy mezi voliči, kteří odevzdali svůj hlas, jí podle gruzínských televizních stanic připisují více než 50 procent hlasů, což by znamenalo šanci na vytvoření kabinetu bez koalice. Čtvrtý průzkum uvádí 41 procent pro Gruzínský sen.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Vrchařskou 11. etapu Vuelty vyhrál Gaudu, v čele zůstal Roglič

Jedenáctou etapu Vuelty s pěti vrchařskými prémiemi vyhrál francouzský cyklista David Gaudu. Průběžný lídr Primož Roglič dojel ve skupince se svým největším soupeřem Richardem Carapazem a udržel červený trikot lídra.

Čtyřiadvacetiletý Gaudu vyhrál po 170 kilometrech v závěrečném stoupání na Alto de la Farrapona souboj o etapový triumf se Španělem Marcem Solerem, jemuž na posledních desítkách metrů nadělil čtyři sekundy. Člen týmu Groupama-FDJ si v etapě, jež zahrnovala jedno stoupání třetí kategorie a čtyři první kategorie, připsal první vítězství na Grand Tour.

Z původní sedmičlenné skupiny uprchlíků, která vstupovala do závěrečného stoupání, projela na třetím a čtvrtém místě cílem s odstupem 52 sekund dvojice z týmu Sunweb Michael Storer, Mark Donovan.

Po pátečním překvapivém útoku Rogliče v závěru rovinaté etapy, jenž mu zajistil návrat do červeného trikotu, se dnes adepti na celkové prvenství do žádných nástupů nepouštěli. Obhájce loňského prvenství Roglič přijel do cíle se ztrátou 1:03 minuty na vítěze desátý hned za Carapazem, s nímž má v průběžném hodnocení stejný čas. Solerovi zajistila účast v úniku posun z celkově desátého místa na šesté.

Svůj nejlepší výsledek na letošní Vueltě zaznamenal Jan Hirt, jenž se dlouho držel s nejlepšími a obsadil 21. pozici s odstupem 1:44 za Gauduem. Zdeněk Štybar dojel do cíle osmdesátý s téměr půlhodinovou ztrátou.

Další souboje v horách čekají cyklisty v neděli, kdy se jede pouze 109 km dlouhá, ale o to náročnější 12. etapa se závěrečným obávaným stoupáním na Angliru. Jeden z nejnáročnějších výstupů v profesionální cyklistice nabízí na posledních sedmi kilometrech průměrný sklon 13 procent a některé úseky mají hodnotu před 20 procent.

Další zprávy