Takhle vypadá mimino ze slavného alba Nirvany. Dodnes na to balím holky, vzpomíná 25letý Spencer

pej
27. 9. 2016 11:12
Fotografie z přebalu slavného alba Nevermind americké kapely Nirvana dostala po pětadvaceti letech od svého vydání novou podobu. Pod hladinou se za dolarovou bankovkou na rybářském háčku potopil stejný člověk, ale o 25 let starší.
Spencer Elden
Spencer Elden | Foto: John Chapple / JohnChapple.com

Kultovní přebal druhého studiového alba Nevermind získal po pětadvaceti letech novou podobu. Spencer Elden se na počest americké kapely Nirvana nechal vyfotit ve stejné pozici jako kdysi. Tentokrát ale v plavkách.

Nirvana - Nevermind
Nirvana - Nevermind | Foto: Geffen Records

Spencer trval na tom, že bude i tentokrát nahý, od svého záměru nakonec kvůli fotografovi ustoupil, píše The New York Post.

"Toto výročí je pro mě opravdu důležité. Snímek vznikl, když mi byly čtyři měsíce. Vznikl za chvíli a stal se legendou. Je opravdu zvláštní být součástí něčeho tak důležitého, aniž bych si na to pamatoval," řekl Elden.

Ze slavné fotky těží i v dospělosti. "Díky snímku jsem dostal nejenom příležitost pracovat se Shepardem Faireyem (americký streetartový umělec, pozn. red.), ale pomáhá i při seznamování s dívkami," uvedl.

Fotograf oslovil jeho rodiče v roce 1991. Za focení pro tehdy neznámou kapelu, které trvalo zhruba 15 sekund, měli dostat 200 amerických dolarů. Rybářský háček byl do snímku přidán digitálně.

Stejnou částku mu teď dal i fotograf John Chapple, který snímek pořídil k 25. výročí vydání alba Nevermind. 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Modul čínské sondy dokončil sběr hornin na Měsíci, o den předstihl plán

Modul čínské sondy Čchang-e 5 úspěšně odebral vzorky hornin z Měsíce a svůj úkol tak dokončil o den dříve, než se plánovalo. Nasbíraný materiál byl podle sdělení čínského vesmírného programu už bezpečně uložen do druhého modulu, který ho vynese na oběžnou dráhu kolem Měsíce. Agentury Reuters a AP a připomněly, že jde o první podobnou misi od 70. let.

Cílem projektu je získat pomocí vrtného zařízení a robotické paže z hloubky až dvou metrů kolem dvou kilogramů hornin a dalšího materiálu a dostat je na Zemi. Modul s vrtným zařízením svou práci dokončil za 19 hodin.

Realizace ambiciózního záměru je technicky náročná. Dva moduly sondy přistály v oblasti Oceanus Procellarum (Oceán bouří) na přivrácené straně Měsíce a dva zůstaly na oběžné dráze. Vzorky odebrané jedním z aparátů z lunárního povrchu nyní vynese druhý modul, který se pak spojí s "čekajícím" servisním modulem. Z něj se materiál po vynesení na oběžnou dráhu kolem Měsíce přesune do návratového modulu, jenž zamíří k Zemi.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Antimonopolní úřad znovu posoudí tendr na informační systém ministerstva práce

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat výběrovým řízením na informační systém pro výplatu sociálních dávek, který vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Předseda úřadu původní rozhodnutí zrušil, vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.

Pod rozhodnutím je podepsaný ještě bývalý předseda úřadu Petr Rafaj, který ve funkci skončil v pondělí. Úřad rozhodnutí zveřejnil až dnes, poté co nabylo právní moci. Nový systém měl být v provozu od začátku roku 2021, kdy vyprší už dvakrát prodlužovaná smlouva s dosavadní společností OK System. Ministerstvo na začátku října informovalo, že je připraveno případně smlouvu znovu prodloužit.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze Setadiesel

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze litvínovské firmy Setadiesel. Potrestal 15 mužů nepodmíněnými a podmíněnými tresty. Škoda je vyčíslena na 351 milionů korun. Ústecký krajský soud vynesl ve čtvrtek rozsudek v Litoměřicích.

Soud uložil čtyřem mužům nepodmíněné tresty ve výši pěti let, jednomu uložil souhrnný tříletý nepodmíněný trest, ostatní dostali tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Všem soud uložil také peněžité tresty v rozmezí od 200 000 do milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy