Kryštof poslali Kabáty do pekla a ovládli prodejnost alb

ČTK ČTK
10. 6. 2015 17:01
Nové album kapely Kryštof je nejprodávanějším nosičem, boduje i na iTunes.
Richard Krajčo
Richard Krajčo | Foto: DVTV

Praha – Album skupiny Kryštof Srdcebeat odsunulo z vedoucího místa tuzemské hitparády na druhou pozici novinku skupiny Kabát Do pekla/do nebe, informuje IFPI.

Srdcebeat vévodí také žebříčku tuzemské pobočky největšího hudebního internetového obchodu na světě iTunes.

I předchozí nahrávky těchto interpretů měly velký komerční úspěch. Posledního studiového alba skupiny Kabát Banditi di Praga z roku 2010 se v Česku a na Slovensku podle tuzemské pobočky vydavatelství EMI prodalo přibližně 60 tisíc kusů. Nejprodávanějším fyzickým albem roku 2013 byl naopak Inzerát kapely Kryštof, kterého se podle jejího lídra Richarda Krajča prodalo přibližně 35 tisíc kusů.

Na rozdíl od žebříčku fyzických nosičů nefiguruje Kabát v první desítce hitparády iTunes. V obou hitparádách se objevuje vedle Kryštofu pouze irský hudebník a zpěvák Andrew Hozier-Byrne, známý jako Hozier, a deska Sol Invictus kapely Faith No More, která minulý týden vystoupila na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy