Obrazem: Je tu hlava na hlavě, to je Colours v Ostravě, zpívala kapela Kryštof

Richard Krajčo při koncertu Kryštof na Colours of Ostrava.
Přestože čísla pořadatelé nezveřejňují, opticky nejvíc diváků za poslední roky dorazilo na festival Colours of Ostrava za včerejším koncertem české skupiny Kryštof.
Ta na Colours neúčinkovala 12 let. Letos mohl jejich vystoupení někdo vnímat i symbolicky, festival, stejně jako kapela, nedávno přerušil spolupráci s firmou Agrofert, umístěnou ve svěřenských fondech premiéra Andreje Babiše z ANO.
Kryštof jsou však s Colours spojeni od začátku. Zpěvák Richard Krajčo (na snímku) kdysi moderoval dění na hlavní scéně a kapela svůj první koncert odehrála v klubu spoluvlastněném Zlatou Holušovou, zakladatelkou Colours.
"Dobrý večer, Ostravo. Jsme rádi, že jste zůstali na jednu místní partu," pozdravil včera diváky Richard Krajčo a začal koncert předloňskou skladbou Šňůry. Sólo v ní zahrál kytarista Evžen Hofmann (na snímku vpravo), během několika minut oblohu rozsvítil první ohňostroj.
Foto: Libor Fojtík
Libor Fojtík Libor Fojtík
19. 7. 2019 12:23
Opticky nejvíc diváků za poslední roky zažily Colours of Ostrava při včerejším koncertu skupiny Kryštof na hlavní scéně festivalu. Doprovázely ho ohňostroje, lidé s Richardem Krajčem zpívali každý druhý refrén. Prohlédněte si fotografie z koncertu.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Čeští policisté zadrželi cizince podezřelého v Německu z trestného činu

Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do Česka. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa. Podobný případ se odehrál počátkem května, kdy čeští policisté zadrželi na dálnici D1 cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu o vraždu.

Cizinec podle mluvčího využil ke vstupu do Česka zmírnění dřívějších omezení kvůli koronaviru, od úterka jsou kontroly na hranicích s Německem i Rakouskem pouze namátkové. Německá policie vydala evropský zatýkací rozkaz, v Česku byl muž zadržen zhruba 12 hodin od spáchání skutku. "Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly," uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön.

Zdroj: ČTK
Další zprávy