Krvavý králík The Birthday Massacre proskáče Lucernou

Kultura Kultura
25. 3. 2014 14:40
Černé ovce kanadského hudebního průmyslu a jedna z nejoriginálnějších kapel ze země javorového sirupu přijíždí do Prahy.
The Birthday Massacre. | Video:

Praha - Elektronická senzace z Toronta kombinující úspěšně několik hudebních stylů od prvků metalu, dark wave, synth rocku až po pop. Černé ovce kanadského hudebního průmyslu a jedna z nejoriginálnějších kapel ze země javorového sirupu. To jsou The Birthday Massacre.

Kapela vznikla v roce 1999, tehdy se však jmenovala ještě Imagica podle stejnojmenné fantasy povídky Cliva Barkera. Když ale členové zjistili, že si stejnou inspiraci v názvu našla i metalová formace z Kalifornie, rozhodli se pro změnu a tak v roce 2002 vznikli The Birthday Massacre.

Jako jedni z prvních naplno využily internet, získali si silnou základnu věrných fanoušků a díky své výborné internetové prezentaci jsou často v médiích zmiňováni jako první web 2.0 kapela. Oddanost fanoušků se The Birthday Massacre potvrdila letos v únoru, kdy kapela oznámila přípravu šestého alba. Na stránkách PledgeMusic vypsala 7. února veřejnou finanční sbírku na pokrytí nákladů a během necelého dne byla potřebná finanční částka pohromadě.

Za svou kariéru vydala šestice pět řadových alb, procestovala doslova celý svět a zaujala svou do nejmenšího detailu dotaženou fialovo-černou image.

V letošním roce vydají The Birthday Massacre novou desku a při této příležitosti se šestice z Toronta po dlouhé době znovu podívá do Evropy. A co je ještě lepší, po šesti letech si našla čas, aby se předvedla naživo i v Praze. Krvavý králík proskáče Lucerna Music Barem, a to v neděli 30. března.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy