Krev, sex a prachy vládnou novému klipu Rolling Stones

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 11. 2012 7:32
V klipu k písni Doom and Gloom hraje Noomi Rapace
Noomi Rapace v klipu Rolling Stones k písni Doom and Gloom
Noomi Rapace v klipu Rolling Stones k písni Doom and Gloom | Foto: Profimédia

Londýn - Rolling Stones zveřejnili videoklip k písni Doom and Gloom se švédskou herečkou Noomi Rapace. Ta se v klipu objeví nahoře bez i s tváří potřísněnou krví a v jednu chvíli se pozvrací a exploduje jí hlava.

Nový song letos padesátileté britské legendární kapely vyšel už minulý měsíc. Je jedním ze dvou nových songů zařazených na kolekci největších "stounovských" hitů s názvem GRRR!.

Mick Jagger a Noomi Rapace
Mick Jagger a Noomi Rapace | Foto: Profimédia

Nový videoklip režíroval Švéd Jonas Akerlund, jenž v minulosti dělal videoklip Ray Of Light pro Madonnu nebo kontroverzní Smack My Bitch Up skupiny Prodigy.

Akerlundova krajanka Noomi Rapace se proslavila rolí kyberpunkerky Lisbeth Salanderové ve švédské filmové adaptaci trilogie Stiega Larssona Milénium a zahrála si i v hitu Ridleyho Scotta Prometheus.

Rolling Stones na počest 50. výročí svého založení chystají jen pět veřejných koncertů. Budou hrát 25. a 29. listopadu v londýnské O2 aréně, 8. prosince v Barclays Center v New Yorku a 13. a 15. prosince v Newarku v americkém státě New Jersey.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy