60 koncertních tipů na rok 2020: Přijedou Nick Cave, Thom Yorke nebo Guns N' Roses

Kultura Kultura
5. 1. 2020 18:10
Jak bude znít rok 2020? V Praze vystoupí rockeři Guns N' Roses, Aerosmith nebo písničkář Eric Clapton, představí se výrazné osobnosti současné hudby jako Beck a Thom Yorke. Přijedou špičkoví jazzoví instrumentalisté Chris Potter či Joshua Redman nebo žádaní rapeři Stormzy se Skeptou. Světovou premiéru bude mít opera Marka Ivanoviće a na Pražské jaro dorazí Berlínští filharmonikové.
Foto: Petra Hajská

Česká filharmonie

Rudolfinum, Praha, 18. až 20. března

Německý skladatel Detlev Glanert patří k nejrenomovanějším žijícím autorům a také přátelům Semjona Byčkova, šéfdirigenta České filharmonie. Ta už uvedla jednu jeho skladbu, na což v březnu naváže českou premiérou Glanertova celovečerního Requiem za Hieronyma Bosche. Autor kombinuje texty katolické mše za zemřelé se středověkou sbírkou Carmina burana, z níž vybírá popis sedmi smrtelných hříchů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy