kNot Photogenic se předvedou světu

Ondřej Stratilík
8. 2. 2006 9:30
Praha - Akropolis, čtvrtek: projekt kNot Photogenic se vůbec poprvé představí naživo.

Boris Carloff, MC Bob Mustard a Charlotte Fairman aka Little Miss Late. Tito tři tvoří "kapelu" kNot Photogenic, která na sklonku loňského roku vydala debutové album Underexposed, plynoucí na vlnách inteligentní taneční hudby. Zítřejší první vystoupení bude zároveň jeho křestem.

Boris Carloff i Charlotta jsou v Česku známí. Carloff jako remixér a producent lámaných tanečních skladeb, Charlotta nejdřív jako zpěvačka houseových pionýrů Wubble-U, nyní kapely Ohm Square (Charlie One) a příležitostně jako MC v DJských setech. Dvojici doplnil Angličan Mustard, reprezentant generace vokalistů, kteří už nevyrostli na divokých tanečních akcích konce 80. let.

Foto: xProduction

Pod hudebními podklady projektu kNot Photogenic je podepsán Carloff; Mustard a Charlie stojí za hlasovým doprovodem. Charlie zpěvem usměrňuje hudbu a Mustardovu dechberoucí rapovou deklamaci do klidnějších dimenzí; tím však nijak nebrání k tanci vybízejícím beatům.

Carloff se nespolehl jen na čistou, surovou elektroniku; do aranží přidává akustickou kytaru, jindy třeba sampl skladby Tomáše Kočka, nejvýraznějšího představitele "moravské world music".

Živé vystoupení však určitě posune jejich tvorbu ještě dál; u obdobných konceptů to bývá dobrým pravidlem. První příležitost k posouzení výsledku je tedy tento čtvrtek od 19:30 v pražské Akropoli.

Cosi ostatně napovídá, že kNot Photogenic vystoupí ve speciální formaci: doplní je Marek Vlček za bicími, Martin Šebestík s kytarou a basou, MC RI-RA a irský folklorní kytarista Al Duke A Blaggard.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

před 37 minutami

Primátor Jablonce neustál rozpad tamní koalice, vystupuje z ANO, aby nepoškozoval jméno hnutí

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci. Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se rozpadla na konci prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy