Kasabian, Björk i Mika. Colours hrají všemi barvami

ČTK ČTK
1. 6. 2015 11:31
V prostředí industriálních Dolních Vítkovic nabídne čtyři dny plné koncertů hvězd světové i domácí hudby, divadel, diskusí, workshopů, filmů a výtvarných aktivit.
Kasabian.
Kasabian. | Foto: kasabian

Praha - Na mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přijede jedna z nejúspěšnějších britských rockových kapel Kasabian i britští držitelé Grammy Clean Bandit, kteří kombinují taneční hudbu se smyčcovou klasikou. Festival začíná 16. července.

K dříve potvrzeným jménům patří například Björk, Rudimental, St. Vincent, Mika, Caribou, José González či The Cinematic Orchestra. Vystoupí i mexická kytarová dvojice Rodrigo y Gabriela, jejíž divoké latinskoamerické rytmy zní na největších světových festivalech i ve filmech včetně Pirátů z Karibiku.

Ředitelka festivalu Zlata Holušová upozornila, že poprvé v historii vzniká pouze pro festival speciální koncertní projekt. "Spojí kapelu Zrní, čerstvě nominovanou ve třech kategoriích na cenu Anděl, s minimálně třiceti členy Janáčkovy filharmonie Ostrava. Diváci je uslyší hned po koncertu Björk na hlavní scéně," dodala.

K tradičním 13 scénám do programu přibude electro stage věnovaná současné elektronické hudbě. Bude otevřena v jednom ze sálů zrekonstruovaného dolu Hlubina, kam se Colours of Ostrava po roce vrátí.

Velkým lákadlem pro návštěvníky má být nově otevřená nástavba na vysoké peci, která nabídne ve čtyřech patrech ve výšce od 60 do 70 metrů nad areálem unikátní vyhlídku, kavárnu, klub a terasu.

 

Právě se děje

Další zprávy