Karel Gott ze zdravotních důvodů zrušil narozeninový koncert v Praze

ČTK ČTK
18. 1. 2019 13:59
Zpěvák Karel Gott odřekl narozeninový koncert, který se měl uskutečnit 14. června v pražské O2 areně k jeho osmdesátinám. Oslabená imunita interpretovi nedovolí zapojit se naplno do příprav koncertu tak, jak by si to představoval, sdělila jeho mluvčí Aneta Stolzová. Dodala, že žádné další závazky Gott zatím neodvolal, ohroženo by tedy nemělo být jeho plánované vystoupení na 27. ročníku festivalu Benátská!, který se koná v Liberci od 25. do 28. července.
Karel Gott
Karel Gott | Foto: Lukáš Bíba

"Po dlouhém rozmýšlení a na základě konzultací s lékaři se pan Gott rozhodl již nyní zrušit červnový koncert k jeho jubileu. Nechce zklamat své příznivce tím, že by hrozilo odložení koncertu těsně před jeho konáním. A dále nechce blokovat pracovní program svým kolegům, které v průběhu podzimu oslovil s přáním, aby se koncertu zúčastnili a zapojili se do programu podobně jako u předešlých kulatin," uvedla mluvčí Stolzová.

Zpěvák v posledních letech zápasí se zdravotními problémy. Před dvěma měsíci kvůli akutnímu respiračnímu onemocnění zrušil vystoupení na Galavečeru hvězd v Plzni.

Loni v únoru strávil téměř dva týdny kvůli silné chřipce ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Kvůli nemoci tehdy nemohl vystoupit na plese v Českých Budějovicích ani na Česko-Slovenském plese v pražském Obecním domě.

Gott předloni oslavil 60 let na scéně. V roce 2016 bojoval se zdravotními problémy spojenými s nádorovým onemocněním. Už tehdy prohlásil, že ani po těžké nemoci se nehodlá s hudební kariérou rozloučit. Nakonec se začal postupně vracet na scénu.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy