Budu prezidentem, potvrdil Kanye West. Ještě předtím chce designovat nábytek pro firmu IKEA

pej
2. 8. 2016 15:14
Kanye West se chce věnovat navrhování interiéru a nábytku pro mladé, spolupracoval by rád s firmou IKEA. Zároveň potvrdil, že se v roce 2020 hodlá stát americkým prezidentem.
Kanye West.
Kanye West. | Foto: ČTK

Americký rapper Kanye West v rozhovoru pro BBC Radio 1 odkryl své plány do budoucnosti. Například potvrdil, že se chce se stát americkým prezidentem. Hovořil i o své touze navrhovat nábytek pro švédskou firmu IKEA.  

West poprvé svůj záměr stát se hlavou USA oznámil loni v srpnu během předávání cen MTV, odkud si odnesl zvláštní cenu Michaela Jacksona za přínos popkultuře.

"Jak už víte, rozhodl jsem kandidovat v roce 2020 na prezidenta," hřímal z pódia. Všichni přítomní tehdy jeho projev odměnili potleskem.

Americká média jeho projev zlehčovala, West se totiž přiznal k tomu, že se před ním posilnil marihuanou. Za svým prohlášením si stojí i dnes. 

"Jestli je tady něco, co bych za svého života mohl změnit, budu se o to snažit," uvedl.

Do politiky chce vnést především lidskost a pravdu. Mluvil rovněž o současné politické situaci ve Spojených státech. Zmínil především sérii přestřelek tamních policistů s neozbrojenými černochy. 

"Jsme neteční k pětistovce dětí, které jsou v Chicagu zabity během jediného roku. Stejně tak neřešíme sedm případů z počátku července, kdy policisté stříleli na neozbrojené lidi," kritizoval West. 

V rozhovoru došlo i na jeho loňské vystoupení na festivalu v Glastonbury, kontroverzní klip Famous nebo touhu pracovat pro švédskou nábytkářskou firmu IKEA.

"Musím pracovat pro firmu IKEA a dělat pro ně interiérový design," uvedl. Ze všeho nejraději by se věnoval navrhování interiérů a nábytků pro mladé. Vedení firmy se dosud k možné spolupráci s muzikantem nevyjádřilo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy