Kanye West zrušil turné a odvezla ho záchranka. Je totálně vyčerpaný, tvrdí jeho tchyně

pv
22. 11. 2016 10:27
Pouhých pár hodin poté, co zrušil zbytek svého turné, byl americký raper Kanye West převezen do nemocnice. Podle zatím neověřených informací je příčinou nejspíše nedostatek spánku a s tím spojené vyčerpání. Zpráva o zrušení zbylých koncertů a hospitalizaci přichází po týdnu bizarních incidentů, během kterého Kanye West nešetřil kontroverzními výroky.
Americký raper Kanye West.
Americký raper Kanye West. | Foto: ČTK

Americký raper Kanye West skončil v pondělí odpoledne v nemocnici na psychiatrickém oddělení. Tam byl převezen ze své vily v Los Angeles, kam mu zatím z neznámého důvodu byli přivoláni záchranáři, informovala televize NBC.

Podle zatím neověřených zpráv je příčinou nejspíše nedostatek spánku a s tím spojené vyčerpání. Zpráva o hospitalizaci přichází poté, co zpěvák předčasně ukončil koncert v Sacramentu a následně zrušil zbytek svého turné Saint Pablo.

Pouhých pár minut před oznámením zpěvákova převozu do nemocnice se ke zrušení jeho turné vyjádřila raperova tchyně Kris Jennerová, podle které byl West z koncertování unavený. “Je opravdu vyčerpaný. Má za sebou vysilující turné a nutně si potřebuje odpočinout,” uvedla na plese v New Yorku. Tam se měla ukázat i zpěvákova manželka Kim Kardashian, nejspíše kvůli převozu do nemocnice však nedorazila.

Zrušené koncerty

Magazín Billboard odhaduje, že Kanye West musí vrátit divákům, kteří měli na plánované koncerty lístky, asi 27 milionů dolarů (téměř 687 milionů Kč). Kvůli zrušenému turné prý pocítí velké ztráty.

Zpráva o zrušení zbylých koncertů a hospitalizaci přichází po týdnu bizarních incidentů, během kterého Kanye West nešetřil kontroverzními výroky. Ve čtvrtek nejprve prohlásil, že v prezidentských volbách nevolil, ale kdyby šel volit, podpořil by Donalda Trumpa.

Během víkendového vystoupení v Sacramentu pak dorazil s devadesátiminutovým zpožděním a místo muziky využil pódium k otevřené kritice Hillary Clintonové, Marka Zuckerberga, rádií nebo zpěvačky Beyoncé. Sám se přitom přirovnal právě k novému americkému prezidentovi Trumpovi.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy