Jonny Greenwood vydává soundtrack k filmu The Master

Kultura Kultura
15. 8. 2012 12:27
Kytarista Radiohead složil hudbu k filmu o charismatickém sektáři
Jonny Greenwood
Jonny Greenwood | Foto: Profimédia

Praha - Jonny Greenwood, kytarista kapely Radiohead známý svými výlety do soudobé vážné hudby, vytvořil soundtrack k očekávanému filmu Paula T. Andersona The Master. Na CD vyjde 11. září, tedy tři dny před oficiálním představením snímku na filmovém festivalu v Benátkách.

Greenwood složil jedenáct skladeb, z nichž šest interpretuje  London Contemporary Orchestra, ovšem na disku se budou nacházet také starší kusy od Elly Fitzgerald, Joea Stafforda, Madisen Beaty a Helen Forrest. Ti, kteří si soundtrack přeobjednají na serveru Nonesuch, dostanou zadarmo také Greenwoodovu skladbu Application 45 Version 1. Greenwood je například autorem soundtracku k filmové adaptaci Norského dřeva od Haruki Murakamiho.

Philip Seymour Hoffman
Philip Seymour Hoffman | Foto: Aktuálně.cz

Paul Thomas Anderson natočil například drama Gambler, Opilí láskou a především oscarové Až na krev, kde s ním poprvé spolupracoval Greenwood.

Jeho nejnovější dílo nás zavede do USA v 50. letech, kde charismatický Lancester Dodd (Philip Seymour Hoffman) zakládá rostoucí náboženské hnutí. Jeho pravá ruka, dříve problémový chlapec Freddie Quell (Joaquin Phoenix), začne zanedlouho pochybovat o svém mistrovi. Představitelé Scientologické církve byli údajně znepokojeni podobnostmi mezi postavou Dodda a zakladatelem jejich učení Ronem L. Hubbardem.

V dalších rolích budou se ve filmu objeví Amy Adams, Laura Dern, Ambyr Childers a další.


    

 

Právě se děje

před 33 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy