James Bond už zná další způsob, jak zemřít. V klipu

Red Kul
2. 10. 2008 11:05
Premiéra videoklipu nové bondovky
Foto: Falcon

Londýn - Poprvé v historii bondovských písní došlo na duet. A to hned v podání hodně nesourodého dua. Ačkoli si na titulní skladbu k filmu Quantum of Solace dělala chutě nezvladatelná Amy Winehouse a po ní spousta dalších, producenti tento úkol v červenci svěřili soulové a r'n'b zpěvačce Alicie Keys a frontmanovi rockových White Stripes, Jacku Whiteovi.

A přesně podle toho dvaadvacátá Bondova píseň dopadla: jako splněné zadání ji ženou nabroušené kytarové riffy a průrazné bicí. Vše v retro duchu někde mezi originální tvorbou White Stripes a zažitou představou o tom, jak má znít melodie ke špionážnímu filmu.

Singl Another Way to Die měl premiéru ve čtvrtek 18. září na britském Radiu 1 a včera se klip k této písni poprvé objevil na serveru Yahoo Music. Oproti zvyklostem neakční klip zachycuje ústřední pár ve stylovém bondovském ohozu, jak hraje nejprve v neutěšené pouští, která se pak změní v počítačem generované prostředí.

Alicia Keys & Jack White - Another Way to Die

Až zcela v závěru se na obzoru objeví coby připomínka, o co jde, současný představitel Bonda Daniel Craig.

Už dřív fanoušci už mohli část písně zaslechnout i v nové reklamě Coca Coly na Coke Zero. Koncern se pro tu příležitost rozhodl přejmenovat svoji limonádu na Coke Zero Zero 7, nicméně Jack White byl tímto spojením hodně popuzen a jeho management se od reklamy distancoval.

Foto: reuters
Čtěte také:
Agentovi 007 poprvé zazpívá duo. Nesourodé duo
James Bond se od Amy Winehouse útěchy nedočká
Nový Bond bude dražší, nebezpečnější a nahatější
Nový Bond se poprvé ukázal v akci. Drsné akci

Alicia Keys v současnosti vyráží na turné ke své nové desce As I Am, v jehož rámci se 14. října zastaví v Praze v Tesla Areně (bývalá Arena HC Sparta) - tudíž se dá dost pravděpodobně spekulovat i o tom, že Another Way to Die v průběhu večera zazní.  

Foto: Reuters

Jisté je jen to, že vzhledem ke svému špinavějšímu garážovému zvuku, který vnesla do filmové orchestrace, není skladba zcela klasickou bondovkou, jakou naposledy předvedl Chris Cornell s You Know My Name. Zároveň se ale Keys s White nedopustili takové rebélie, aby Bondovi zahráli klubový hit jako Madonna s Die Another Day.

Reakce na blogu BBC po prvním odvysílání Another Way to Die byly zatím smíšené a většina lituje, že nevyšla volba Amy Winehouse - protože ta by prý dostála formátu bondovské hvězdy Shirley Bassey a jejího ztvárnění Goldfingera. 

Tvůrci Quantum of Solace ale slibují, že nový Bond, který do kin vstoupí 31. října, má být ještě o poznání živočišnější, zpocenější, nahatější a vůbec syrovější jako jeho předchůdce Casiono Royale - proto je jen logické, že by se k němu mohla hodit i maličko lo-fi píseň.

Stejně jako se ve filmech s agentem 007 odrážely dobové nároky a představy o tom, jak by měl vypadat svižný akční film, promítal se sem i dobový hudební vkus. Z role zpěváka bondovské ústřední písně se stala velmi prestižní pozice.

Foto: Aktuálně.cz

Zatím poslední interpret Chris Cornell přerušil dlouhou sérii zpěvaček (Tina Turner, Sheryl Crow, Garbage, Madonna) a byl za You Know My Name z Casino Royale nominován na Grammy.

Letošní výběr interpreta byl po promarněné šanci Amy Winehouse značně problematický a ve vzduchu vířila různá jména od stylově podobné Duffy až po frontmana Blur a Gorillaz Damona Albarna, jenž se z lásky k bondovkám vyzpíval už na soundtracku k filmu Trainspotting.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Škodě Auto za devět měsíců klesl provozní zisk o 60 procent

Automobilce Škoda Auto za prvních devět měsíců letošního roku klesl provozní zisk o 60 procent na 469 milionů eur (12,9 miliardy Kč). Negativní dopad na hospodaření měl zejména nižší objem prodeje způsobený epidemií nemoci covid-19, vývoj směnných kurzů a také mimořádné výdaje spojené s emisemi. Tyto dopady částečně kompenzovaly nižší fixní náklady a náklady na vývoj a optimalizace nákladů na produkty. Oznámil to dnes mateřský koncern Volkswagen.

Tržby mladoboleslavské automobilce klesly o 25,9 procenta na 12 miliard eur (329 miliard Kč). Odbyt se snížil o 25,9 procenta na 596.000 vozů. Mezi nejoblíbenější modely patřily Scala, Kamiq a Octavia Combi.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida, uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy