reklama
 
 

Jak napsat hit? Musíte být osobní, říká Pharrell Williams

5. 6. 2014 8:39
Pharrel Williams oživil svou kariéru díky hitu Happy. Proč píseň z filmu Já, padouch 2 oslovila miliony lidí na celém světě?

Los Angeles – Americký zpěvák, rapper a producent Pharrel Williams v minulém roce zabodoval. Je podepsaný pod dvěma velkými letními hity loňského roku – Get Lucky od Daft Punk a Blurred Lines od Robina Thickeho.

Na konci roku 2013 pak svět zachvátila mánie kolem songu Happy, který původně napsal pro animovaný snímek Já, padouch 2. V lednu pak získal Pharrell Williams čtyři hudební ceny Grammy.

Co je podle 41letého zpěváka klíčem k vytvoření hitu? Jeho píseň Happy prý oslovila fanoušky optimismem, upřímností a osobním příběhem.

„Myslím, že jsme vstoupili do nové éry psaní songů, a to bez ohledu na žánr. Lidé chtějí příběhy. Chtějí příběh, který se jich týká,“ řekl Pharrel na úterním koncertu v newyorském Apollo Theatre. „Není to o tom, co máte nebo nemáte, spíše jde o vaši vlastní cenu cestu a náhled, to lidi zajímá“, dodává hitmaker.

Song Happy se po vydání na soundtracku k filmu Já, padouch 2 hitem nestal. Když však zpěvák zveřejnil klip, stalo se video virálem a lidé z mnoha zemí světa nahrávali na YouTube své verze, v nichž tančí, tleskají a spokojeně se pohupují.

Když Williams zjistil, že jeho píseň měla obrovský dosah, zasáhlo ho to. V interview s Oprah Winrey, která mu pustila sestřih verzí ze Slovenska, Portugalska, Anglie, Dakaru, Německa, Malawi nebo Islandu, se zpěvák rozplakal. Dojalo ho, že píseň oslovila tolik lidí a dodal, že ho velmi povzbudilo, že se lidé skrze ní vyjadřují a projevují a že nejde ani tak o provedení jako hlavně o záměr a obsah, který mu dodáte.

Williamsovy úspěchy za poslední rok dokazují, že lidé v hudbě hledají osobní a emoční rovinu. Zpěvák dodal, že tento typ hudby je možná jakýmsi protilékem na závislosti na mobilních zařízeních v současné virtuální éře. „Lidé chtějí něco cítit. Jsou zmoženi přemýšlením,“ upřesnil.

O jeho receptu na hity se přesvědčí na koncertu poprvé i čeští fanoušci. Pharrell Williams přijede do Prahy 17. září.

autoři: Reuters, Kultura | 5. 6. 2014 8:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama