Jiří Pavlica s Hradišťanem vydává album, které odráží civilní pojetí Vánoc

ČTK ČTK
30. 11. 2017 9:10
Brněnské vydavatelství Indies Scope vydává vánoční album Jiřího Pavlici a Hradiš'tanu, na němž je i pět nikdy nevydaných skladeb. K vydání se chystá i komplet tvorba méně známého písničkáře Jakuba Nohy.
Jiří Pavlica z Hradišťanu.
Jiří Pavlica z Hradišťanu. | Foto: Archiv Hradišťanu

Brněnské vydavatelství Indies Scope vydává nové album Jiřího Pavlici a Hradišťanu s vánoční tematikou Pozdraveno budiž světlo.

Kromě známých skladeb obsahuje nahrávka i pět nikdy nevydaných nahrávek Hradišťanu. "Album začíná zhudebněným úryvkem biblického textu evangelia sv. Jana, na něj pak navazují písně, ve kterých se odráží současné, často civilní vnímání Vánoc," píše v průvodním slovu k desce Pavlica.

"Věřím, že v každé z uvedených skladeb je zakódován alespoň malý kousek světla, které ve tmě svítí, tma jej nepohltí a osvěcuje každého člověka."

Nejprodávanější deskou vydavatelství je album O slunovratu právě skupiny Hradišťan z roku 1999, které vyšlo v nákladu 10 tisíc kusů. Také komerčně nejúspěšnější deskou roku 2014 byla nahrávka Hradišťanu. Alba Vteřiny křehké se prodalo přibližně 5500 kusů.

Na loňské rozsáhlé ohlédnutí za dílem písničkáře Oldřicha Janoty v podobě archivního kompletu na osmi CD naváže vydavatelství na konci prosince dvěma boxy s celkem osmi alby písničkáře Jakuba Nohy.

"Přemýšlel jsem, kdo by si takový retrospektivní box zasloužil. A zjistil jsem, že Merta, Hutka nebo Třešňák mají všechno vydané, tak jsem posbíral koncertní nahrávky Nohy," podotkl Páleš, který říká, že vydává pouze alba skupin, které má rád a jejichž hudba se mu líbí. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy