Jiří Pavlica s Hradišťanem vydává album, které odráží civilní pojetí Vánoc

ČTK ČTK
30. 11. 2017 9:10
Brněnské vydavatelství Indies Scope vydává vánoční album Jiřího Pavlici a Hradiš'tanu, na němž je i pět nikdy nevydaných skladeb. K vydání se chystá i komplet tvorba méně známého písničkáře Jakuba Nohy.
Jiří Pavlica z Hradišťanu.
Jiří Pavlica z Hradišťanu. | Foto: Archiv Hradišťanu

Brněnské vydavatelství Indies Scope vydává nové album Jiřího Pavlici a Hradišťanu s vánoční tematikou Pozdraveno budiž světlo.

Kromě známých skladeb obsahuje nahrávka i pět nikdy nevydaných nahrávek Hradišťanu. "Album začíná zhudebněným úryvkem biblického textu evangelia sv. Jana, na něj pak navazují písně, ve kterých se odráží současné, často civilní vnímání Vánoc," píše v průvodním slovu k desce Pavlica.

"Věřím, že v každé z uvedených skladeb je zakódován alespoň malý kousek světla, které ve tmě svítí, tma jej nepohltí a osvěcuje každého člověka."

Nejprodávanější deskou vydavatelství je album O slunovratu právě skupiny Hradišťan z roku 1999, které vyšlo v nákladu 10 tisíc kusů. Také komerčně nejúspěšnější deskou roku 2014 byla nahrávka Hradišťanu. Alba Vteřiny křehké se prodalo přibližně 5500 kusů.

Na loňské rozsáhlé ohlédnutí za dílem písničkáře Oldřicha Janoty v podobě archivního kompletu na osmi CD naváže vydavatelství na konci prosince dvěma boxy s celkem osmi alby písničkáře Jakuba Nohy.

"Přemýšlel jsem, kdo by si takový retrospektivní box zasloužil. A zjistil jsem, že Merta, Hutka nebo Třešňák mají všechno vydané, tak jsem posbíral koncertní nahrávky Nohy," podotkl Páleš, který říká, že vydává pouze alba skupin, které má rád a jejichž hudba se mu líbí. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny, považuje je za nesmyslné

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny v obchodech. Zamítavý postoj ve čtvrtek potvrdili senátoři z klubu ODS i STAN. Kvóty označili za nesmyslné. Podle ODS by kvóty vedly k výraznému zdražení potravin a nahrávají do karet jen velkým potravinovým výrobcům. Kluby ODS a STAN jsou nejsilnějšími frakcemi v horní komoře, v níž má většinu opozice, která proti kvótám hlasovala už ve Sněmovně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy