Mimořádná zpráva

Iggyho Popa u Stooges nahradí Jello Biafra a Mark Lanegan

Kultura Kultura
11. 3. 2014 15:14
Kapela The Stooges chystá nahrávku písní ze sedmdesátých let s novými vokalisty. Iggy Pop s tím prý nemá problém.
James Williamson (vlevo), Iggy Pop a Scott Asheton. Stooges se nyní obejdou bez Popa.
James Williamson (vlevo), Iggy Pop a Scott Asheton. Stooges se nyní obejdou bez Popa. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kapela Stooges se vydá do studia bez Iggyho Popa. Pod vedením kytaristy Jamese Williamsona vznikne album RE-Licked, které bude obsahovat předělávky songů ze sedmdesátých let s novými vokalisty. Popa nahradí Jello Biafra, Mark Lanegan, Ariel Pink and Carolyn Wonderland.

"Iggy mi dal své požehnání a popřál mi úspěch," řekl Williamson časopisu Rolling Stone. "Ale určitě je to "hořká pilulka", když vaše kapela znovu nahrává vaše písně a vy u toho nejste."

Iggy Pop a The Stooges: Raw Power (Live). Podívejte se na záznam z loňského turné.
Iggy Pop a The Stooges: Raw Power (Live). Podívejte se na záznam z loňského turné. | Video:

"To prohlášení o "hořké pilulce" zní trochu pasivně-agresivně vůči mně," odpověděl Pop. "Ale já s tím nemám nejmenší problém... Kluci jsou stále mí přátelé a ... jsem rád, že jim někdo platí, že pracují jako hudebníci, oni potřebují hrát."

Album Re-Licked vyjde ještě letos, zřejmě na podzim. Na jeho vydání už 19. dubna při letošním Record Store Day upozorní singl pod Williamsonovým jménem.

Všechny písně napsal Pop s Williamsonem v letech 1973-74 v době vzniku alba Raw Power. Původně měly vyjít u vydavatelství Columbia, s nímž tehdy Stooges měli smlouvu. Ne její obnovu ale už nedošlo, takže materiál nikdy nevyšel.

Kapela Stooges se po loňské desce Ready to Die a koncertní šňůře loni v září "uložila ke spánku". Přesto Willliamson doufá, že se znovu vydají i s Iggym Popem na turné v roce 2015.

"V našem věku ale nikdy nevíte," řekl Williamson. "Je spousta věcí, které se můžou stát... Doufám, že Iggy zachovává svůj pozitivní postoj."

 

Právě se děje

před 32 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 53 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy