Iggyho Popa u Stooges nahradí Jello Biafra a Mark Lanegan

Kultura Kultura
11. 3. 2014 15:14
Kapela The Stooges chystá nahrávku písní ze sedmdesátých let s novými vokalisty. Iggy Pop s tím prý nemá problém.
James Williamson (vlevo), Iggy Pop a Scott Asheton. Stooges se nyní obejdou bez Popa.
James Williamson (vlevo), Iggy Pop a Scott Asheton. Stooges se nyní obejdou bez Popa. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kapela Stooges se vydá do studia bez Iggyho Popa. Pod vedením kytaristy Jamese Williamsona vznikne album RE-Licked, které bude obsahovat předělávky songů ze sedmdesátých let s novými vokalisty. Popa nahradí Jello Biafra, Mark Lanegan, Ariel Pink and Carolyn Wonderland.

"Iggy mi dal své požehnání a popřál mi úspěch," řekl Williamson časopisu Rolling Stone. "Ale určitě je to "hořká pilulka", když vaše kapela znovu nahrává vaše písně a vy u toho nejste."

Iggy Pop a The Stooges: Raw Power (Live). Podívejte se na záznam z loňského turné.
Iggy Pop a The Stooges: Raw Power (Live). Podívejte se na záznam z loňského turné. | Video:

"To prohlášení o "hořké pilulce" zní trochu pasivně-agresivně vůči mně," odpověděl Pop. "Ale já s tím nemám nejmenší problém... Kluci jsou stále mí přátelé a ... jsem rád, že jim někdo platí, že pracují jako hudebníci, oni potřebují hrát."

Album Re-Licked vyjde ještě letos, zřejmě na podzim. Na jeho vydání už 19. dubna při letošním Record Store Day upozorní singl pod Williamsonovým jménem.

Všechny písně napsal Pop s Williamsonem v letech 1973-74 v době vzniku alba Raw Power. Původně měly vyjít u vydavatelství Columbia, s nímž tehdy Stooges měli smlouvu. Ne její obnovu ale už nedošlo, takže materiál nikdy nevyšel.

Kapela Stooges se po loňské desce Ready to Die a koncertní šňůře loni v září "uložila ke spánku". Přesto Willliamson doufá, že se znovu vydají i s Iggym Popem na turné v roce 2015.

"V našem věku ale nikdy nevíte," řekl Williamson. "Je spousta věcí, které se můžou stát... Doufám, že Iggy zachovává svůj pozitivní postoj."

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy