Hudební cenu Vinyla získal producent dné. Počinem roku je brněnský festival Itch My Hahaha

Kultura Kultura
9. 2. 2017 23:00
Ve čtvrtek večer se vyhlašovali v pražském klubu Lucerna Music Bar vítězové šestého ročníku hudebních cen Vinyla. Cenu za album roku získal producent dné.
dné - These Semi Feelings, They Are Everywhere
dné - These Semi Feelings, They Are Everywhere | Foto: archiv dné

Šestý ročník hudebních cen Vinyla zná své laureáty. V pražském Luceerna Music Baru zvolili kritici za desku roku nahrávku These Semi Feelings, They Are Everywhere producenta dné.

Objevem roku je synh-popové trio Orient, počinem pak průběžný brněnský festival Itch My Hahaha.

„O vítězích v kategoriích Objev a Deska roku se hodně mluvilo již před samotným hlasováním, proto jejich ocenění asi tolik nepřekvapí, nicméně v kategorii Deska roku vyhrál producent dné, který po prvním kole hlasování rozhodně mezi favority nepatřil,“ řekl k výsledkům jeden z organizátorů cen Pavel Uretšlégr.

Večerem v Lucerně provázela partnersko-umělecké dvojice Marie Bláhovcové & Bohdana Bláhovce a živě zahráli Tomáš Palucha, Fiordmoss a WWW.

Rozhovor Karla Veselého s producentem dné si můžete přečíst na Aktuálně.cz v pátek odpoledne.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy