Holušová: Byl to nejtěžší ročník v historii Colours of Ostrava. Návštěvnost zveřejňovat nebudeme

ČTK ČTK
18. 7. 2016 9:04
Nejtěžší ročník v patnáctileté historii. Tak hodnotí čtyřdenní festival Colours of Ostrava jeho ředitelka Zlata Holušová. Příští rok chystá změnu, akce začne ve středu a skončí v noci ze soboty na neděli.
Letošní festival poznamenalo špatní počasí.
Letošní festival poznamenalo špatní počasí. | Foto: ČTK

Organizátory, návštěvníky i vystupující trápil v uplynulém víkendu hlavně déšť, především během sobotního programu, kdy téměř nepřestalo pršet. Přesto se podle ředitelky festivalu Zlaty Holušové podařilo bez větších komplikací uskutečnit všech 350 bodů programu na rekordních 20 scénách.

"Je nepochybné, že nás potkal nejtěžší ročník v historii. Počasí nás hodně zkoušelo. Festival jsme prověřili v hodně těžkých podmínkách," řekla Holušová. Podle ní členové produkčního týmu o víkendu ani nespali a strávili odčerpáváním a vysoušením těch nejvíce postižených míst. "Vozili jsme strusku, palety. Hodně nám s vodou pomáhali hasiči," řekla.

Dodala, že Colours těžké podmínky zvládl a Holušová je hrdá i na publikum. "Ukázalo se, že máme pevné a dobré fanoušky, kteří si festival dokázali užít i přes nepřízeň počasí," dodala.

Loni festival navštívilo víc jak 43 000 lidí. Letos pořadatelé návštěvnost poprvé nezveřejnili. "Počet diváků není měřítko pro kvalitu festivalu. Nechceme podléhat honu na rekordy. Myslím, že máme dost silnou pozici, abychom se přestali zabývat tím, kolik tady bylo lidí. Důležitější je kvalita, co všechno nabízíme. A proto i do budoucna nebudeme čísla zveřejňovat," řekla.

Zároveň připustila, že důvodem jsou i loňské pochybnosti pořadatele hudební přehlídky Trutnoff Martina Věcheta o správnosti zveřejněných čísel. Ten v médiích tvrdil, že pořadatelé ostravské festivalu nadsazují čísla. To ale Holušová odmítá. "Vždy jsme to dělali čistě a podle turniketů. Nechci se ale s někým hádat, jestli to je či není pravda," doplnila.

Pro příští rok chystá Holušová a její tým velkou změnu. Festival se uskuteční v termínu od 19. do 22. července. Tedy poprvé v historii začne ve středu a skončí v noci ze soboty na neděli. Podle Holušové jsou pro to hned dva zásadní důvody. Jednak neděli s ohledem na návrat domů hodně návštěvníků vynechává. "Navíc s ohledem na kvalitu programu budeme mít mnohem větší šanci získat velkou hvězdu na středu než na sobotu či neděli," doplnila Holušová.

Na Colours of Ostrava letos zahráli jako hlavní hvězdy australští Tame Impala, zpěvačka Anohni, taneční legenda Underworld a zpěvák Passenger.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy