Harlem Shake má problém. Kněz a rapper chtějí peníze

Kultura Kultura
14. 3. 2013 21:10
Dva z hlasů virální senzace se dožadují svých práv
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Bývalý reggaeton zpěvák Hector Delgado a rapper z Philadelphie Jayson Musson žádají peníze po nahrávací společnosti Mad Decent Records, jelikož hitparádová senzace Harlem Shake obsahuje neautorizované úryvky jejich hlasů. Virální senzace, kterou vytvořil producent známý jako Baauer (vlastním jménem Harry Rodrigues), se v posledních třech týdnech stala nejpřehrávanějším dílem na internetu.      

Čtěte také
Virální senzace Harlem Shake dosáhla na špici hitparády

Oba umělci byli na údajné porušení autorských práv upozorněni lidmi ze svého okolí. V případě Delgada, jenž v současnosti vykonává úřad evangelického duchovního, šlo o bývalého manažera a Musson byl upozorněn někdejším kolegou z rapové skupiny Plastic Little.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

„Je to skoro, jako kdyby přišli na můj pozemek a postavili si tam dům," prohlásil Hector, jehož hlas na nahrávce prozpěvuje „con las terroristas" (s teroristy).

Baauer v rozhovoru pro Daily Beast uvedl, že sám neví, kde přesně na internetu našel ukázku Hectorových písní.     

Musson zavolal Baauerovi a poděkoval mu za to, že „konečně udělal něco užitečného s naší otravnou hudbou", ale na odškodnění stále trvá. Jeho zcizená  slova vyzývají: „Do the Harlem Shake!".

Lidé z Mad Decent Records s oběma umělci  údajně ochotně spolupracují.    

Nápodoby Harlem Shake se od poloviny letošního února staly nesmírně populárními. Každý den přibude zhruba čtyři tisíce nových verzí. Nedávno se jedna taková vymstila skupině patnácti australských horníků, kteří byli po jejím natočení propuštěni pro porušení bezpečnosti práce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Hongkongu opět použila slzný plyn. Demonstranti se bránili benzinovými bombami

Nové násilí vypuklo v neděli ráno místního času u obléhaného kampusu polytechnické univerzity v Hongkongu, uvedla agentura Reuters. Po několika klidných hodinách, kdy demonstranti spali na trávníku a v univerzitní knihovně, policie opět použila slzný plyn. Aktivisté na oplátku použili proti policistům benzinové bomby, některé z nich zapálily stromy mimo areál.

Některé části kampusu vypadají v neděli spíše jako pevnost s barikádami a černě oděnými protestujícím na hradbách, kteří mají improvizované zbraně, jako cihly bedny zápalných bomb, luky a šípy. Polytechnická univerzita je poslední z pěti univerzit, který zůstává obsazen aktivisty. Ti ji vyžívají jako základnu pro blokování nedalekého silničního tunelu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy