GLOSA Comeback Lucie: Nenechte si dát šrouby do hlavy!

Marek Pros Marek Pros
16. 5. 2014 15:39
Návrat jedné z nejzásadnějších českých kapel na koncertní pódia je bezesporu tuzemskou hudební událostí číslo jedna.
David Koller
David Koller | Foto: Staropramen

PrahaLucie se na halové turné připravovala téměř rok a svou sehranost otestovala na vybraném vzorku v pražském klubu Retro Music Hall. Dvouhodinový koncert byl především hudební exkurzí do dětství a mládí téměř osmisethlavého publika, které si "zahřívačku" před halovým turné hodlalo užít až do poslední kapky potu.

V Retru se hlavně vzpomínalo. Vždyť jen z debutového alba přehráli Kodym, Koller, Dvořák a P.B.CH. sedm skladeb! Nešlo ale o sentimentální brnkání padesátníků, kteří se omylem stali svým vlastním revivalem. Lucii to totiž (docela) šlape i v roce 2014.

Jednoduchý luxus

Alfou a omegou je Kollerova muzikální houževnatost a pěvecká živelnost. V klubu se až na jeden případ (Noc) ani jednou neschov(vá)al za vizuální berličky světel a efektů, bez kterých se Lucie v českých a moravských halách neobejde. Pražský koncert byl ryzí a místy i syrovou rockovou náloží, kterou v sobě nechali diváci spontánně explodovat, a kdyby ten večer vypadl v Retru elektrický proud, bez problému by odezpívali zbytek show sami (jak v případě skladeb Panic, Medvídek, Amerika, Šrouby do hlavy a mnoha dalších).

Lucie - setlist koncertu v Retro Music Hall v Praze

kapela Lucie

Amerika, Pohyby, Daniela, Lucie, Vona říká jó, Nech to stát, Srdce, Kengi, Mít tě sám, Laura, Utíkej, Noc, Sen, Zkamenělý dítě, Medvídek, Šrouby do hlavy, Lovec, střelec, doktor & vědec, Panic, Oheň, Černí andělé, Krev a r'n'r, Dotknu se ohně, Troubit na trumpety by se nám líbilo

Lucie odehrála v dobrém slova jednoduchý a nenáročný koncert bez výrazného momentu překvapení (nová písnička, aranže, hosté atd.); bubenický duel otce a syna Kollerových byl jen příjemným diváckým zpestřením než povedeným muzikantským bonbónkem. Pánové se příliš neobjímali, nedojímali ani neusmívali. Rutině odehranému večeru zkrátka chyběla dětinská radost z hraní a z toho, že jsme zase spolu! 

Comeback Lucie je dobře načasovou marketingovou záležitostí. Českých kapel, které by dokázaly vyprodat domácí haly, je až k uzoufání málo. Když opomeneme Kryštof, tak zbytek tzv. velkých skupin na podobné koncerty rezignoval a z pohodlnosti dělá exkluzivitu (Kabát, Chinaski). Lucie není v žádném případě v životní formě a nelze očekávat, že rokem 2014 započne nová epocha této kapely. Nadcházející turné bude podle pražského koncertu nanejvýš důstojnou a příjemnou oslavou. Nic víc od comebacku radši nečekejte. 

 

Právě se děje

před 57 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy