GLOSA Comeback Lucie: Nenechte si dát šrouby do hlavy!

Marek Pros Marek Pros
16. 5. 2014 15:39
Návrat jedné z nejzásadnějších českých kapel na koncertní pódia je bezesporu tuzemskou hudební událostí číslo jedna.
David Koller
David Koller | Foto: Staropramen

PrahaLucie se na halové turné připravovala téměř rok a svou sehranost otestovala na vybraném vzorku v pražském klubu Retro Music Hall. Dvouhodinový koncert byl především hudební exkurzí do dětství a mládí téměř osmisethlavého publika, které si "zahřívačku" před halovým turné hodlalo užít až do poslední kapky potu.

V Retru se hlavně vzpomínalo. Vždyť jen z debutového alba přehráli Kodym, Koller, Dvořák a P.B.CH. sedm skladeb! Nešlo ale o sentimentální brnkání padesátníků, kteří se omylem stali svým vlastním revivalem. Lucii to totiž (docela) šlape i v roce 2014.

Jednoduchý luxus

Alfou a omegou je Kollerova muzikální houževnatost a pěvecká živelnost. V klubu se až na jeden případ (Noc) ani jednou neschov(vá)al za vizuální berličky světel a efektů, bez kterých se Lucie v českých a moravských halách neobejde. Pražský koncert byl ryzí a místy i syrovou rockovou náloží, kterou v sobě nechali diváci spontánně explodovat, a kdyby ten večer vypadl v Retru elektrický proud, bez problému by odezpívali zbytek show sami (jak v případě skladeb Panic, Medvídek, Amerika, Šrouby do hlavy a mnoha dalších).

Lucie - setlist koncertu v Retro Music Hall v Praze

kapela Lucie

Amerika, Pohyby, Daniela, Lucie, Vona říká jó, Nech to stát, Srdce, Kengi, Mít tě sám, Laura, Utíkej, Noc, Sen, Zkamenělý dítě, Medvídek, Šrouby do hlavy, Lovec, střelec, doktor & vědec, Panic, Oheň, Černí andělé, Krev a r'n'r, Dotknu se ohně, Troubit na trumpety by se nám líbilo

Lucie odehrála v dobrém slova jednoduchý a nenáročný koncert bez výrazného momentu překvapení (nová písnička, aranže, hosté atd.); bubenický duel otce a syna Kollerových byl jen příjemným diváckým zpestřením než povedeným muzikantským bonbónkem. Pánové se příliš neobjímali, nedojímali ani neusmívali. Rutině odehranému večeru zkrátka chyběla dětinská radost z hraní a z toho, že jsme zase spolu! 

Comeback Lucie je dobře načasovou marketingovou záležitostí. Českých kapel, které by dokázaly vyprodat domácí haly, je až k uzoufání málo. Když opomeneme Kryštof, tak zbytek tzv. velkých skupin na podobné koncerty rezignoval a z pohodlnosti dělá exkluzivitu (Kabát, Chinaski). Lucie není v žádném případě v životní formě a nelze očekávat, že rokem 2014 započne nová epocha této kapely. Nadcházející turné bude podle pražského koncertu nanejvýš důstojnou a příjemnou oslavou. Nic víc od comebacku radši nečekejte. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy