Glen Hansard odehraje koncert ve Valašském Meziříčí, pak vyrazí na turné s lídrem Pearl Jam

ČTK ČTK
3. 4. 2017 16:20
Irský hudebník Glen Hansard vystoupí 16. dubna ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Při své třídenní soukromé návštěvě v České republice odehraje pouze jediný sólový akustický koncert, na jeho výslovné přání se uskuteční ve Valašském Meziříčí. Hansarda spojuje s městem tamní rodačka Markéta Irglová. Společně získali v roce 2008 Oscara za nejlepší filmovou píseň roku, a to za Falling Slowly ze snímku Once, ve kterém také hráli. Koncert se uskuteční od 19:30 ve velkém sále Kulturního zařízení. Z České republiky se po Velikonocích přesouvá na koncerty do Španělska a Portugalska a poté nastoupí na několikatýdenní evropské turné s akustickým projektem Eddieho Veddera, lídra skupiny Pearl Jam.
Glen Hansard
Glen Hansard | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy