Gunčíková má v Eurovizi slušnou šanci. Od dob SuperStar prošla obdivuhodnou proměnou

Jarda Konáš
12. 3. 2016 7:35
České barvy na letošní Eurovizi bude hájit Gabriela Gunčíková a šance na úspěch je reálnější než naše pokusy z minulých let. "Singl I Stand je pro měřítka Eurovize jako dělaný. Opulentní nadýchaný pop balancující na hranici dramatičnosti a teatrálnosti, to mají fanoušci soutěže rádi," píše Jarda Konáš v komentáři k nadcházející pěvecké soutěži.
Gabriela Gunčíková - I Stand | Video: YouTube

Eurovize je hodně lidem pro smích, za což můžou úlety v podobě vítězství vousatých zpěvaček nebo zpívajících klaunů typu Věrka Serďučka. Pravdou ovšem je, že jde stále o populární soutěž s fanoušky po celém kontinentu, ze které občas vyleze i příjemné překvapení.

Typickým příkladem je třeba Måns Zelmerlöw, jehož loňský pražský koncert patřil k popové špičce a kdejaká tuzemská hvězdička by se od něj mohla učit.

Zdá se, že touto cestou se chystá v soutěži jít i Gabriela Gunčíková. Singl I Stand je pro měřítka Eurovize jako dělaný. Opulentní nadýchaný pop balancující na hranici dramatičnosti a teatrálnosti, to mají fanoušci soutěže rádi. Díky tomu je ze všech bývalých zástupců Česka nyní nejblíže vítězství – prostě splňuje do puntíku nároky i chutě diváka.

Navíc si na nic nehraje, nepotřebuje žádnou show, žádné masky, kostýmy nebo loutky, na které už v Eurovizi také došlo. Je to dobře nejen z hlediska důstojnosti soutěže a jejího repertoáru, ale i pro samotnou interpretku.

Gabriela Gunčíková totiž chvíli trpěla klasickým syndromem tváře z talentové soutěže (probojovala se do finále Česko Slovenské Superstar v roce 2011). Poté, co v ní zazářila, musela se ukazovat na kdejakých akcích, které často spadaly do povrchní estrádní produkce. Vypořádala se s tím po svém, odletěla do USA studovat zpěv a dotáhla to až ke koncertování s Trans-Siberian Orchestra, což je skutečně obdivuhodná kariérní proměna.

S Eurovizí se k nám tak vrací úplně jiná Gunčíková, než jak jsme ji znali dřív. Zkušená, sebevědomá, superprofesionální. Přejme jí, aby došla v soutěži co nejdál. A aby ji neporazilo zase nějaké balkánské cirkusové číslo, kterých i letos bude v soutěži požehnaně.

 

Právě se děje

před 39 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy