Foto: Na Nouvelle Prague zazářili Balthazar i Zrní

Zrní se stali headlinery druhého dne Nouvelle Prague. Podívejte se na fotoreportáž z akce.
Zrní.
Zrní.
Zrní.
Zrní.
Foto: Anna Vedralová
Anna Vedralová
9. 11. 2014 16:35
Podívejte se na atmosféru i hvězdy dvoudenního festivalu Nouvelle Prague.

Fotogalerie - Showcase festival Nouvelle Prague ukázal několika stovkám diváků nové nadějné kapely ze světa, hostům dvoudenní konference zase představil špičkové rockové bandy z Čech.

Headlinery festivalu tak byli příznačně belgičtí Balthazar, kteří si do Prahy odskočili z Brightonu, kde nahrávají svoji novou desku, a česká kapela Zrní. Ta na festivalu pokřtils při více než hodinovém koncertu nové album Následuj kojota, kterým stvrzují svoji pověst tvůrců jedinečné osobité hudby neohlížející se po módních trendech.

Z českých kapel na Nouvelle Prague zahráli ještě Nylon Jail, Vložte kočku, Please the Trees a hudební kuchař Kittchen.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy