Foals, Tata Bojs i květované šaty. Festival Grape se blíží

Barbora Roubalová
29. 7. 2015 12:00
Už za dva týdny letiště v Piešťanech rozezní slovenští i zahraniční interpreti. Blíží se totiž pátý ročník festivalu Grape.
Loňský ročník festivalu Grape.
Loňský ročník festivalu Grape. | Foto: Grape

Piešťany - Dvoudenní festival v lázeňském městě přiváží na Slovensko zvučná jména i méně známé interprety napříč všemi hudebními žánry.

V pátek 15. srpna jsou hlavním tahákem indie rockoví The Foals z Velké Británie, kterým pár dní po festivalu vyjde nová deska. Vystoupí rovněž osobitá belgická zpěvačka Selah Sue nebo britští The Maccabees.

Druhý festivalový den se představí Netsky, jeden z nejvýznamnějších drum & bassových producentů světa, nebo švédský písničkář José Gonzáles. Vystoupí také dánská rebelka MØ, která byla příjemným překvapením loňských Colours of Ostrava.

Kromě dvanácti zahraničních interpretů se může publikum těšit i na padesátku hudebních čísel ze Slovenska a Česka. Přijede Lenka Dusilová, Tata Bojs, Katarzia, Paulie Garand, Purist nebo Puding Paní Elvisovej.

Vše se odehraje na čtyřech pódiích, které v pátek doplní i kino stage.

Organizátoři nelákají jenom na hudební program. „Každý rok máme nepovinný dress code. Jelikož jsme letos zvolili květinovou grafiku, budou to právě květinové vzory a styl květinové revoluce. Co se týče občerstvení, snažíme se nabídnout návštěvníkům kromě klasických festivalových klobás i zdravou a exotickou kuchyni,“ popisuje organizátor Ján Trstenský.

Brány Grapu se otevřou v pátek v poledne. Hned vedle areálu je návštěvníkům k dispozici stanovené městečko i parkoviště. Ti, co přijedou vlakem, pak budou moci využívat kyvadlovou autobusovou dopravu z nádraží na festival.

Vstupenky budou k dostání i na místě. Děti do dvanácti let mají vstup na festival zdarma.

Loňský ročník festivalu Grape | Video: Youtube, Festival Grape
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Hejtman Půta úplatky nebral, liberecký soud ho zprostil obžaloby

Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoc veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval pět let vězení. Půta od počátku tvrdil, že je nevinný. Předseda senátu nyní čte odůvodnění rozsudku, což potrvá zřejmě několik hodin.

Půta byl obžalován v korupční kauze spolu s dalšími 11 lidmi a čtyřmi firmami, soud je osvobodil všechny. Kauza se týká dvou libereckých projektů obecně prospěšné společnosti Geotermální energie pro občany (GEPO) téměř za 100 milionů korun, na něž chtěla čerpat evropské dotace přes ROP Severovýchod. Ani na jeden vyplacené nebyly. Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou libereckého kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek pro Půtu měl podle obžaloby činit 830 000 korun s tím, že 530 000 Kč mu bylo vyplaceno.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy