Festival Okoř slaví 15 let a láká na Kluse, Chinaski i Hrůzu

Kultura Kultura
11. 8. 2015 10:15
Hudební Festival Okoř slaví letos patnáctileté výročí a nabídne koncerty Tomáše Kluse, Anety Langerové, Chinaski nebo Michala Hrůzy.
Tomáš Klus.
Tomáš Klus. | Foto: Mezi ploty

Praha – Jednodenní Festival Okoř proběhne na tradičním místě pod hradem Okoř v sobotu 22. srpna a vystoupí na něm - až na jednu výjimku - všichni ti, kteří jsou s ním spjatí už od jeho samotného začátku, tedy od roku 2000.

"Okoř je jedním z mých oblíbených výletních cílů, bydlím totiž poměrně blízko. Během návštěv vznikla myšlenka uspořádat pohodový rodinný festival, který by si užili nejen dospělí, ale i děti. Myslím, že tenkrát jsme byli jedním z prvních festivalů pro celé rodiny," vzpomíná Hanka Petřinová, jeho organizátorka.

Okoř patří i mezi oblíbené festivalové zastávky řady muzikantů, jak potvrzuje například Michal Hrůza. "Míst, kde s kapelou rádi hrajeme, je docela dost, ale rozhodně Okoř patří k nejoblíbenějším místům. Jde také o to, že se tu vídáme s ostatními muzikanty z jiných kapel a každé takové setkání je vždycky příjemná záležitost."

Na festival zbývají poslední stovky vstupenek, zahrají na něm Aneta Langerová, Vypsaná fiXa, Lenka Filipová & Lenny, Michal Hrůza, Miro Žbirka, Tomáš Klus, Chinaski, MIG 21 a Space Junkie.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Ventilátor CoroVent získal povolení k provozu, distribuce do nemocnic může začít

Plicní ventilátor CoroVent získal od ministerstva zdravotnictví povolení k prodeji a použití jako zdravotnický prostředek. Ve čtvrtek tedy může začít jeho distribuce do nemocnic. Přístroj vyvinutý na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a vyráběný formou MICo Medical má fungovat jako nouzový ventilátor pro pacienty postižené respiračním selháním v důsledku onemocnění COVID-19.

V současné době je k dispozici 182 kusů vyrobených ventilátorů, které byly financovány ze sbírky občanů a firem. ČVUT odhaduje, že na základě informací z nemocnic jich bude pro využití ve druhé vlně koronavirové pandemie třeba vyrobit ještě asi 450 kusů.

Zdroj: Domácí
Další zprávy