Festival Okoř slaví 15 let a láká na Kluse, Chinaski i Hrůzu

Kultura Kultura
11. 8. 2015 10:15
Hudební Festival Okoř slaví letos patnáctileté výročí a nabídne koncerty Tomáše Kluse, Anety Langerové, Chinaski nebo Michala Hrůzy.
Tomáš Klus.
Tomáš Klus. | Foto: Mezi ploty

Praha – Jednodenní Festival Okoř proběhne na tradičním místě pod hradem Okoř v sobotu 22. srpna a vystoupí na něm - až na jednu výjimku - všichni ti, kteří jsou s ním spjatí už od jeho samotného začátku, tedy od roku 2000.

"Okoř je jedním z mých oblíbených výletních cílů, bydlím totiž poměrně blízko. Během návštěv vznikla myšlenka uspořádat pohodový rodinný festival, který by si užili nejen dospělí, ale i děti. Myslím, že tenkrát jsme byli jedním z prvních festivalů pro celé rodiny," vzpomíná Hanka Petřinová, jeho organizátorka.

Okoř patří i mezi oblíbené festivalové zastávky řady muzikantů, jak potvrzuje například Michal Hrůza. "Míst, kde s kapelou rádi hrajeme, je docela dost, ale rozhodně Okoř patří k nejoblíbenějším místům. Jde také o to, že se tu vídáme s ostatními muzikanty z jiných kapel a každé takové setkání je vždycky příjemná záležitost."

Na festival zbývají poslední stovky vstupenek, zahrají na něm Aneta Langerová, Vypsaná fiXa, Lenka Filipová & Lenny, Michal Hrůza, Miro Žbirka, Tomáš Klus, Chinaski, MIG 21 a Space Junkie.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy