Festival Okoř slaví 15 let a láká na Kluse, Chinaski i Hrůzu

Kultura Kultura
11. 8. 2015 10:15
Hudební Festival Okoř slaví letos patnáctileté výročí a nabídne koncerty Tomáše Kluse, Anety Langerové, Chinaski nebo Michala Hrůzy.
Tomáš Klus.
Tomáš Klus. | Foto: Mezi ploty

Praha – Jednodenní Festival Okoř proběhne na tradičním místě pod hradem Okoř v sobotu 22. srpna a vystoupí na něm - až na jednu výjimku - všichni ti, kteří jsou s ním spjatí už od jeho samotného začátku, tedy od roku 2000.

"Okoř je jedním z mých oblíbených výletních cílů, bydlím totiž poměrně blízko. Během návštěv vznikla myšlenka uspořádat pohodový rodinný festival, který by si užili nejen dospělí, ale i děti. Myslím, že tenkrát jsme byli jedním z prvních festivalů pro celé rodiny," vzpomíná Hanka Petřinová, jeho organizátorka.

Okoř patří i mezi oblíbené festivalové zastávky řady muzikantů, jak potvrzuje například Michal Hrůza. "Míst, kde s kapelou rádi hrajeme, je docela dost, ale rozhodně Okoř patří k nejoblíbenějším místům. Jde také o to, že se tu vídáme s ostatními muzikanty z jiných kapel a každé takové setkání je vždycky příjemná záležitost."

Na festival zbývají poslední stovky vstupenek, zahrají na něm Aneta Langerová, Vypsaná fiXa, Lenka Filipová & Lenny, Michal Hrůza, Miro Žbirka, Tomáš Klus, Chinaski, MIG 21 a Space Junkie.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy