Faith No More vydají po 18 letech od Alba roku novou desku

Kultura
3. 9. 2014 14:07
"Doufám, že nebudeme znít jako parta padesátníků... protože to jsme!" říká baskytarista Bill Gould o desce, kterou kapela vydá na vlastním labelu Reclamation Records.
Mike Patton, frontman Faith No More.
Mike Patton, frontman Faith No More. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kapela Faith No More oznámila své první studiové album po osmnácti letech odmlky. Sedmá studiová deska by měla vyjít v dubnu.

"Doufejme, že nebudeme znít jako parta padesátníků... protože to jsme!" řekl baskytarista Bill Gould Basista Bill v rozhovoru pro časopis Rolling Stone, v němž kapela konečně potvrdila spekulace o následníku desky Album Of The Year, která vyšly v roce 1997 a na jejím obalu se objevil snímek T. G. Masaryka.

Foto: Aktuálně.cz

Kapela pracuje na novém materiálu už zhruba rok a půl, vznikat začal po reunionu v roce 2009. "Máme nějaké nové písně a jsou docela v pohodě, tak jsme si řekli, že je vydáme, čímž trochu zkultivujeme naši budoucnost," pokračoval v žertu Bill Gould.

První singl z nové desky vyjde 28. listopadu pod titulem Motherfucker. "Hrajeme teď lépe než kdykoliv v minulosti. Jediné, co ještě můžu dodat je, že z práce mám dobrý pocit," zmínil Gould.

V Čechách zahráli Faith No More celkem pětkrát živě. Legendární je jejich vystoupení v roce 1997 na "indiánském" festivalu v Trutnově. I po "oživení" nadchli své fanoušky v roce 2009 Praze. Jen z koncertu na Rock for People před dvěma lety kvůli povětrnostním podmínkám nakonec sešlo.

Připomeňte si jeden z největších hitů Faith No More - song Epic.
Připomeňte si jeden z největších hitů Faith No More - song Epic. | Video:

Faith No More prosluli jako zakladatelé crossoveru. Kapela, která vznikla v roce 1982 jako Faith No Man a jako zpěvačku ve svých začátcích zkoušela i Courtney Love, prorazila definitivně až jako Faith No More hitem Epic z alba The Real Thing. Psal se rok 1989 a za mikrofonem se objevil devatenáctiletý mladík Mike Patton, kterého kapela našla krátce před tím, než šla nahrávat svou přelomovou desku. V USA bylo album platinové, kapela za ně dostala dokonce nominaci na Grammy v kategorii Heavy metal/Hard rock.

Ještě další album Angel Dust (1992) mělo velký úspěch, podobně i King for a Day.... Fool for a Lifetime z roku 1995, ovšem za dva roky vyšla zatím poslední studiovka, hrdě nazvaná Album of the Year, která na obalu měla T. G. Masaryka. A na samém vrcholu slávy, po vydání "Alba roku", se kapela důstojně rozloučila s tím, že se každý z členů chce věnovat svým projektům.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Bouře Humberto v Atlantiku zesílila na hurikán prvního stupně

V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. Pohybuje se severovýchodním směrem rychlostí pět kilometrů za hodinu. 

Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Vláda bude za přítomnosti Zemana schvalovat rozpočet, počítá se schodkem 40 miliard

Ministři v pondělí odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana projednají návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. V pátek se koalice dohodla na růstu mezd ve veřejné sféře, růst o 1500 korun v tarifech a zrušení nejnižší tarifní tabulky by ještě dopoledne měli zástupci vlády projednat ve Strakově akademii s odbory a zaměstnanci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy