Dreamgirls: Máme ukázky ze soundtracku

mor
25. 1. 2007 12:30
Exkluzivně - Zfilmovaný muzikál Dreamgirls obdržel osm nominací na Oscara, včetně tří nominací na skladbu roku. UVNITŘ: UKÁZKY
Foto: Aktuálně.cz

Soundtrack k filmu se hned po uvedení na trh objevil na dvacátém místě hitparády Billboard 200, o další týden později se dostal na jeho špičku. Dosud se ho jen ve Státech prodalo přes půl milionu.

Dreamgirls je filmová adaptace na Broadwayi úspěšného muzikálu s klasickým a téměř až "pohádkovým" námětem. Vypráví příběh neznámých zpěvaček, které nakonec udělají kariéru.

Oscarový režisér Billy Condon, držitel Oscara Jamie Foxx, jedna z nejpopulárnějších zpěvaček současnosti Beyoncé Knowles, finalistka americké pěvecké soutěže Pop Idol Jennifer Hudson, zpěvačka Anika Noni Rose a velká herecká jména Danny Glover a Eddie Murphy. Ti všichni se sešli ve filmu, který svým námětem a příběhy hlavních postav přibližuje atmosféru americké hudební scény na přelu 60. a 70. let minulého století.

Curtis Taylor (Jamie Foxx) je prodavačem aut, ale rád by prorazil v hudebním průmyslu coby producent. V bezvýznamné pěvecké soutěži v Detroitu shodou okolností potká tři dívky - Deenu, Effie a Lorrell.  Rozhodne se je využít na své cestě za snem, který si jako by mimoděk splní i ony. Ovšem za jakou cenu?

"Ty tři jsou tak přesvědčivé a dobré, že po skončení filmu začnete hned shánět lístky na koncert," říká Jamie Foxx o Beyonce, Hudsonové a Rose.

Trio vokalistek hrajících  v Dreamgirls hlavní roli vybírali castingoví odborníci celkem ze 780 zpěvaček šest měsíců. A že s úspěchem, to dokládá čerstvých osm nominací filmu na Oscara.

"Byla to úžasná práce. Hodně mě podporovali, byli tak milí, a to u herců tak velkých jmen nebývá zvykem," chválila si spolupráci Beyonce, které si svět poprvé všiml, když ještě vystupovala s Destiny's Child.

O režii filmu se postaral Billy Condon, ale tentokrát si podle Akademie za svoji práci Oscara nezaslouží. V roce 1998 se mu to povedlo se snímkem Bohové a monstra.  Snímek Dreamgirls má českou premiéru 22. února.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy