Do Prahy se chystá Lou Reed

Ondřej Stratilík
5. 12. 2005 14:00
Praha Rok 2006 bude v Česku na hudební legendy bohatý. Už 17. března zahraje v Praze Lou Reed.

Tohoto hudebníka snad není třeba nijak obšírně představovat. Podstatnou část života spojil s punkovou kapelou Velvet Underground, kterou i založil, ovšem už dlouhou dobu koncertuje sám.

Lou Reed (tak jak to u punku bývá) však promlouvá i do politiky. Do české obzvláště. Je přítelem Václava Havla, minulý rok spolu diskutovali ve Švandově divadle (v rámci úspěšných scénických rozhovorů). Někteří publicisté si dokonce myslí, že revoluce z listopadu 1989 získala jméno podle Reedovy kapely - Velvet totiž znamená samet.

Na koncert, který se uskuteční 17. března příštího roku v pražském Kongresovém paláci, přijede Lou Reed ještě s doprovodným kytaristou Mikem Rathkem, bubeníkem Tonym Smithem a basákem Fernandem Saundersem.

Cena lístků se pohybuje v několika kategoriích, nejlevnější stojí 650, nejdražší pak 1 200 korun.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy