reklama
 
 

Do Ostravy míří Bregovič, Gipsy Kings a CocoRosie

25. 4. 2007 13:45
Festival Colours of Ostrava představil hlavní hvězdy

Praha - Mezinárodní festival hudby všech žánrů, hru DJs i divadelní představení nabídne od 12. do 15. července Colours of Ostrava.

Hlavní hvězdou bude balkánský dechovkář Goran Bregovič a jeho Wedding and Funeral Band, teď organizátoři odtajnili ještě jméno Gipsy Kings, nejvýraznějších představitelů romského popu.

Festival vešel ve známost jako přehlídka world music, ale jeho rozpětí je čím dál širší. Letošním  mottem je fúze world music a akustické hudby s elektronickou i taneční scénou, kam patří třeba freak folkové duo CocoRosie.

Nebudou chybět ani klasičtější žánry. Druhým nově zveřejněným hvězdným hostem je britská rocková šansoniérka a herečka Marianne Faithfullová.

Přijedou i švédští rockeři Mando Diao a argentinská kapela Bajofondo Tango Club, ale také zpěvačka tibetské duchovní hudby Jungchen Lhamoová. Domácí barvy budou hájit Kryštof, Divokej Bill, Gipsy.cz, The Prositutes nebo Anna K.

"Tentokrát budou Colours obrovským panoptikálním divadlem," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Velkou roli totiž bude hrát vizualizace koncertů a velkoplošné projekce.

Ostravskou přehlídku loni navštívilo asi 16 tisíc lidí, letos pořadatelé připravili i zimní variantu festivalu, která koncem ledna přilákala 700 posluchačů.

Akademie populární hudby udělila Colours of Ostrava dvakrát cenu Anděl v kategorii Událost roku.

Více Colours of Ostrava na www.colours.cz

autor: kul, ČTK | 25. 4. 2007 13:45

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama