Die Krupps tvořili dějiny industrialu, poučí o nich i Prahu

30. 1. 2014 15:42
Souputníci Kraftwerk a Einstürzende Neubauten představí v Praze své nové album Machinist of Joy, s nímž se vracejí na scénu po dlouhých šestnácti letech.
Poslechněte si od Die Krupps song Nazis Auf Speed z alba Machinist of Joy. | Video:

Praha - Kultovní kapela Die Krupps, která společně s Kraftwerk a Einstürzenden Neubaten zásadním způsobem definovala podobu elektro-industriální scény, představí v Praze nové album The Machinists of Joy.

Když před více než třiceti lety začali Die Krupps s kombinováním odlišných žánrů jako jsou elektronika, industrial a metal, znamenalo to na tehdejší hudební scéně doslova poprask. Současnou podobu jejich tvorby  charakterizuje zvuk chladných kytar podkreslených elektronikou. 

Fanoušci se však kromě nového materiálu mohou těšit i na hity jako Fatherland, Isolation nebo To The Hilt. Die Krupps se navíc na Facebooku obrátili na své příznivce, aby si vybrali, jaké písně z nové desky by si přáli na koncertech slyšet živě.

Skupinu založil v roce 1981 zpěvák, kytarista a klávesista Jürgen Engler a již na debutovém albu převažoval industriální zvuk, postavený čistě na hlucích a úderech na kovy.

Na dalších nahrávkách již dostávala více prostoru elektronika, kterou doplňovaly metalové kytary a agresivní zpěv. Die Krupps se v té době zařadili mezi hlavní představitele takzvané electronic body music. Po osmileté pauze se vrátili vrátili na scénu v roce 2005 v rámci svého pětadvacetiletého jubilea.

Die Krupps vystoupí 15. února v pražském klubu Rock Café s předskokany Chant bubeníka Bradleyho Billse z amerického Austinu a chilským industriálním projektem Vigilante.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy