Dekadentní IAMX představí v Praze nové album Metanoia

Kultura Kultura
22. 7. 2015 13:29
Hudební projekt muzikanta Chrise Cornera zahraje v pražském SaSaZu 27. listopadu, kde představí nové album.
Chris Cornell (IAMX)
Chris Cornell (IAMX) | Foto: paradigmagency.com

Praha – Kapela IAMX je projektem Chrise Cornera, který se proslavil v britské triphopové kapele Sneaker Pimps. Sólovou kariéru začal před jedenácti lety vydáním debutu Kiss+Swallow.

IAMX ve své hudbě odkazují jak ke klasikům Depeche Mode nebo The Cure, tak ke gotickému rocku kapel jako Lacrimosa.

Chris Corner vydal před měsícem nový singl Happiness, který předznamenává připravované album IAMX. Deska Metanoia vyjde letos na podzim a Corner se kvůli nahrávání přesunul do Los Angeles. Celé album nahrál zcela sám, bez členů své kapely. Oproti předešlé tvorbě je daleko osobnější a soustředěnější. Od poměrně pestrého zvuku předchozích alb se vrátil k minimalistické produkci postavené na bicích automatech, syntezátorech a smyčkách samplů.

Vydání nového alba bude doprovázet evropská tour, v rámci které vystoupí IAMX 27. listopadu v pražském SaSaZu.

IAXM - Happiness | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 36 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy