Dekadentní IAMX představí v Praze nové album Metanoia

Kultura Kultura
22. 7. 2015 13:29
Hudební projekt muzikanta Chrise Cornera zahraje v pražském SaSaZu 27. listopadu, kde představí nové album.
Chris Cornell (IAMX)
Chris Cornell (IAMX) | Foto: paradigmagency.com

Praha – Kapela IAMX je projektem Chrise Cornera, který se proslavil v britské triphopové kapele Sneaker Pimps. Sólovou kariéru začal před jedenácti lety vydáním debutu Kiss+Swallow.

IAMX ve své hudbě odkazují jak ke klasikům Depeche Mode nebo The Cure, tak ke gotickému rocku kapel jako Lacrimosa.

Chris Corner vydal před měsícem nový singl Happiness, který předznamenává připravované album IAMX. Deska Metanoia vyjde letos na podzim a Corner se kvůli nahrávání přesunul do Los Angeles. Celé album nahrál zcela sám, bez členů své kapely. Oproti předešlé tvorbě je daleko osobnější a soustředěnější. Od poměrně pestrého zvuku předchozích alb se vrátil k minimalistické produkci postavené na bicích automatech, syntezátorech a smyčkách samplů.

Vydání nového alba bude doprovázet evropská tour, v rámci které vystoupí IAMX 27. listopadu v pražském SaSaZu.

IAXM - Happiness | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 10 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy