Na Colours zazní směs punku, blues i country z Drive Stage

ČTK Kultura ČTK, Kultura
9. 4. 2014 14:26
Hlavními hvězdami Drive stage na Colours of Ostrava budou Slim Cessna's Auto Club, Robert Plant osobně doporučil bluesmany North Mississippi Allstars.
Poslechněte si Slim Cessna´s Auto Club. | Video:

Ostrava - Drive stage na mezinárodním festivalu Colours of Ostrava nabídne vystoupení patnácti kapel, které míchají alternativní country, folk, blues, rockabilly či akustickou hudbu. Hlavní hvězdou scény bude americká kapela Slim Cessna's Auto Club.

Poprvé se scéna objevila na festivalu loni. "Nepřestává nás bavit objevovat dravé a živelné kapely, které neuznávají žádná tabu. Country a folk ohýbají přes punk, rock, Balkán, ska, temný kabaret a ještě temnější blues," vysvětlila motivaci ředitelka festivalu Zlata Holušová. Diváci podle ní mezi letošními jmény najdou jak velké mezinárodní hvězdy, tak čerstvé objevy, divoké koncertní kapely i křehké folkaře.

Temnota s řetězem a kladivem

K hlavním jménům letošní Drive stage na Colours of Ostrava budou patřit i australští Graveyard Train, kteří využívají i kladiva a řetězy pro temný mix dark country, rockabilly, bluegrassu, punku, psychedelie a bush ballad.

Poslechněte si North Mississippi Allstars.
Poslechněte si North Mississippi Allstars. | Video:

K hvězdám patří i američtí na Grammy nominovaní North Mississippi Allstars, které s jejich syrovým boogie bluesrockem festivalu osobně doporučil Robert Plant, který letos na festivalu také vystoupí.

Z Londýna přijede do Ostravy kapela The Great Malarkey, bláznivě míchající punk, ska, balkánskou dechovku a kabaret, ze San Franciska pak písničkářka Rupa Marya s formací The April Fishes, kteří volně střídají francouzský šanson, punkrock, gypsy swing, tango, cumbiu a americký folk 60. let zdobený špetkou indické bhangry.

Z domácí scény se na Drive stage představí například formace Lucie Redlové.

Festival se uskuteční od 17. do 20. července v industriálním areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Mezi největší taháky letošního ročníku patří Robert Plant, Zaz, MGMT, The National či Bastille. Na Colours of Ostrava letos vystoupí 54 zahraničních kapel, z toho 33 zahraje v Česku poprvé.

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou již v prodeji. Postupně půjde cena nahoru, na místě v červenci lidé zaplatí 2300 korun. Vstup pro děti do 140 centimetrů je zdarma, v neděli stejná výhoda čeká seniory nad 65 let.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 41 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 45 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy