Coldplay předstihli Kluse a Zagorovou. V české hitparádě

ČTK ČTK
4. 6. 2014 9:51
Českému žebříčku nejprodávanějších desek dominují tuzemští interpreti.
Coldplay.
Coldplay. | Foto: Profimédia

Praha - Po devíti týdnech v čele hitparády nejprodávanějších alb v České republice sesadila Tomáše Kluse s albem Proměnamě novinka kapely Coldplay s názvem Ghost Stories.

Za druhým Klusem je na třetím místě debut herce a hudebníka Ondřeje Brzobohatého Identity, čtvrtou příčku obsadila nahrávka Vyznání zpěvačky Hany Zagorové

Podívejte se na video k songu Magic z nové desky Coldplay.
Podívejte se na video k songu Magic z nové desky Coldplay. | Video:

Na páté místo ze sedmého postoupila nahrávka Gaia písničkářky Radky Vrankové vystupující pod uměleckým jménem Radůza, na šesté příčce je stejně jako v minulém týdnu Michal Hrůza s projektem Den.

Následuje Český kalendář Michala Horáčka, ze čtvrtého na osmé místo sestoupila deska Heroes drsných švédských rockerů Sabaton, devátý skončil Xindl X s novým dvojalbem Čecháček Made a desítku nejprodávanějších nahrávek uzavírá starší nahrávka kapely Divokej Bill s názvem 15.

Mezi dvaceti nejprodávanějšími nahrávkami je ještě Vladimír Mišík s výběrem Královský večer: Balady, Jaromír Nohavica s nahrávkou Jarek Nohavica a přátelé, kompilace skupiny Chinaski s názvem 20 let v síti, kompilace Hity a city skupiny Tata Bojs, výběr Jiřího Korna Zlatá kolekce, kompilace Výhledově (Best of 25 let) kapely Mňága a Žďorp, posmrtné album Michaela Jacksona Xscape, novinka zpěvačky Anastacii s názvem Resurrection, album Inzerát kapely Kryštof a projekt Navždy slovenských rapperů Kontrafakt.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 45 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy