Co je štěstí? OSN hledá písně, které ho v lidech vyvolávají

17. 3. 2015 11:02
OSN zveřejní seznam písní v pátek, na který připadá Mezinárodní den štěstí.
Foto: Thinkstock

New York – Organizace spojených národů (OSN) se spojila se světovými popovými hvězdami a společně sestavují seznam písní, který by měl odpovědět na věčnou otázku, co je štěstí.

Kampaň, která byla zahájena v pondělí, vyzývá posluchače, aby zveřejnili na sociálních sítích písně, které je dělají šťastnými. Seznam těch nejoblíbenějších bude zveřejněn v pátek u příležitosti Mezinárodního dne štěstí, uvedla agentura AFP.

Odpovědi posluchačů budou posuzovat známí umělci jako například britští zpěváci Ed Sheeran či James Blunt, americký zpěvák John Legend, francouzský DJ David Guetta či portugalská hvězda David Carreira.

Šéf OSN Pan Ki-mun již nominoval píseň od Stevieho Wondera s názvem Signed, Sealed, Delivered. Hit, který má v oblibě i americký prezident Barack Obama, prý vyjadřuje jeho naděje, že ke konci roku dojde v Paříži k podepsání nové klimatické dohody.

Mezinárodní den štěstí byl vyhlášen v roce 2012 a poprvé slaven o rok později. Loni byli u příležitosti tohoto dne lidé po celém světě vyzváni, aby si zatancovali na píseň Pharrella Williamse s názvem Happy (Štastný) a nejrůznějších videozáznamů se následně na sociálních sítích objevilo obrovské množství.

Pharell Williams Happy | Video: YouTube
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy