Chemical Brothers dohlédnou na nové album MGMT

tur
14. 9. 2008 9:00
Britské duo spolupracuje s brooklynským
Chemical Brothers
Chemical Brothers | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Hvězdy taneční scény devadesátých let a jeden z největších objevů letošního roku plánují spolupráci.

Veteráni, kteří právě vydali desku největších hitů Brotherhood, se sami rozhodli oslovit dvojici retro psychedeliků poté, co je okouzlil jejich letošní stylově pestrý a žánrově ironický debut Oracular Spectacular.

Zatím je sice vše ve stádiu emailové korespondence, ale newyorští modýlkové, kteří jsou do nahrávání hrrr už od června, mají jasnou představu. A možná stejně vyčuranou jako bylo jejich první album.

Oracular Spectacular vyšlo teprve na začátku roku, pro MGMT už je ale zastaralé. „Budeme experimentovat s novým zvukem," pochlubil se v rozhovoru pro NME Andrew VanWyngarden z MGMT. „Ale nebude to taneční hudba."

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
MGMT: Když se management svlékne a pálí peníze
Chemical Brothers se vrátili pod příkrovem retra
Chemicals vypustili na Prahu stádo zvuků a robotů

Místo nových party skladeb koketují se sebevražednou myšlenkou na dvojalbum: s popovou a psychedelickou částí. „Říkali jsme si, že bychom se do toho klišé pustili a natočili přehnaně ambiciózní dvojdisk," dodává VanWyngarden.

Ovšem stačí si pustit některý z jejich klipů a dojde vám, že MGMT se nevyplatí brát zcela vážně.

MGMT - Electric Feel

Ačkoli ve vzduchu visí výtka, že MGMT by si na dnešní scéně mohli pro spolupráci najít někoho, kdo je daleko víc v kurzu než hitmakeři minulé dekády, neohipíci znají svoje důvody: „Spolupracovali s lidmi jako Noel Gallagher a mají i psychedelickou stránku, takže společnou řeč najdeme," říkají MGMT. 

MGMT
MGMT | Foto: Sony Music

Když už je jasné, o čem si budou obě dvojice povídat, lze spekulovat o tom, že půjde o oboustranně výhodnou kolaboraci. Chemical Brothers by mohli MGMT pomoct překročit  práh prvního alba a najít zvuk, který se odkloní jak od recyklace Bowieho psychedelie sedmdesátých let, tak od juchavosti raného britpopu.

Chemical Brothers by zase na sebe mohli upozornit něčím jiným než snahou nenechat na sebe zapomenout. Což jim v poslední době jde asi ze všeho nejlíp.

K počátku  září se totiž znovu rozhodli zbilancovat svoji diskografii a vydali dvojdiskovou bestofku Brotherhood, jež je jen dílčím rozšířením kompilace Singles 93 - 03. Pro sběratele má hodnotu především druhý disk, kde jsou pod názvy Electronic Battle Weapons sebrané prototypy singlů, které kapela původně lisovala výhradně pro DJe, aby je otestovali přímo v klubech. Přesto se jejich edity již objevily na starších albech Chemical Brothers

 

Právě se děje

před 26 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Státní dluh je tvořen dluhy vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu. Financován je pokladními poukázkami, státními dluhopisy, přímými půjčkami nebo půjčkami od Evropské investiční banky.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 1 hodinou

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy