České festivaly a pořadatelé koncertů v karanténě spustili internetové rádio

ČTK ČTK
10. 4. 2020 16:23
Organizátoři festivalů, promotéři a další lidé z hudební branže v pátek spustili nekomerční internetové United Live Radio. Lidem má v době bezpečnostních opatření kvůli epidemii nového typu koronaviru nahradit nedostatek zážitků z klubů, sálů a festivalů.
Michal Prokop ve vysílání okomentuje všechna svá alba.
Michal Prokop ve vysílání okomentuje všechna svá alba. | Foto: Libor Fojtík

Rádio kromě hudby představí i specializované pořady. Vysílání na internetu začalo v pátek odpoledne, stanici bude možné naladit po dobu 30 dní.

Cílem projektu je propojit fanoušky, kterým chybí živá hudba, s organizátory koncertů a dalších hudebních akcí. "I přes nesnadnou situaci se organizátoři a umělci snaží fungovat dál a přinášet svým fanouškům to, co umí nejlépe, magický zážitek z kvalitní hudby," uvádejí provozovatelé.

Kromě hudby dojde na pořady nebo původní talkshow, třeba Eccentric Talk marketingového experta Jakuba Horáka. Muziku do vysílání budou vybírat člen skupin The Nihilists či Vanessa Moimir Papalescu, hudebník a výtvarník Michal Kořán nebo v Česku žijící kanadský promotér Serge Grimaux. Michal Prokop, frontman skupiny Framus Five, ve vysílání okomentuje všechna svá alba. Program je na webu zveřejněn zatím do příští neděle 19. dubna.

Za projektem stojí přední české festivaly, kluby a haly, které tímto způsobem chtějí propojit zdejší komunitu. Zapojeny jsou například festivaly Benátská noc, Brutal Assault, Metronome Prague, United Islands, Struny podzimu a Jazzfest Brno nebo Blues Alive a Pražské jaro.

Z koncertních sálů se přidávají Forum Karlín, zapojili se i koncertní promotéři jako Fource Entertainment, Live Nation, Obscure Promotion, 10:15 Entertainment nebo Other Music, pořádající festival etnické hudby Respect.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 54 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy