Noid a Jandová v Eurovizi? Zcela bez šance, tvrdí sázkaři

ČTK ČTK
21. 5. 2015 15:00
Kurz na výhru českého dua je 1:970 a patří společně s Portugalskem a San Marinem k outsiderům soutěže.
Marta Jandová and Václav Noid Bárta - Hope Never Dies | Video: YouTube

Vídeň - České duo Marta Jandová a Václav Noid Bárta jsou na letošním ročníku mezinárodní písňové soutěže Eurovize podle sázkových kanceláří zcela bez šance. Spolu se zástupci ze San Marina a Portugalska je bookmakeři svými kurzy, které k dnešnímu dni činí až jedna ku 970, považují za nejméně pravděpodobné vítěze.

Pokud by však Češi vyhráli, vsazené peníze by to mimořádně zhodnotilo. Jasným favoritem hudebního klání, alespoň podle srovnání 22 sázkových kanceláří, je Švéd Mans Zelmerlöw.

Zelmerlöw, kterého kurzy staví do role vítěze dlouhodobě, by v případě vítězství zajistil své vlasti již šestý triumf v eurovizní soutěži. Jako největší rivalové v jeho cestě k výhře jsou vnímáni umělci z Ruska, Itálie a Austrálie. Velké šance jsou ale připisovány také Estonsku, Srbsku, Belgii či Norsku.

Do Vídně, kde se dnes večer koná druhé semifinálové kolo soutěže, odjeli Jandová a Bárta s písní Hope Never Dies (Naděje nikdy neumírá). Finále je plánováno na sobotu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy