Na cenách Anděl uspěli Poláková a Atavists. Kapela Lucie má dvě sošky, ale nepřišla

Kultura Kultura
5. 3. 2019 23:05
Lucie dovršila velký comeback. Hudební skupina, která zažila největší slávu v 90. letech minulého století, roku 2012 se sešla na soukromém koncertu společnosti PPF, dva roky nato vyrazila na halové turné a vloni po 16 letech vydala studiovou desku, uspěla na úterním udílení cen Anděl. Její nahrávka Evolucie byla vyhlášena albem roku, skladbou roku se stal singl Lucie jménem Nejlepší, kterou znám. Ceny byly předány v úterý večer v pražském Foru Karlín, dvě sošky si z ceremoniálu odnáší také zpěvačka Barbora Poláková a kapela The Atavists.
První singl z poslední desky Lucie jménem Takhle tě mám rád. | Video: BrainZone

Album

Lucie: Evolucie

Ve sledované kategorii Album roku byli nominováni ještě Monkey Business za nahrávku Bad Time For Gentlemen a Barbora Poláková s nahrávkou Ze.mě. Uspěla však Lucie, kterou tvoří bubeník a zpěvák David Koller, kytarista Robert Kodym, baskytarista P.B.CH. a klávesista Michal Dvořák. Nikdo z nich se ceremoniálu nezúčastnil, sošku tak vyzvedl manažer kapely Ladislav Vajdička.

Skupina silně spojená s 90. léty minulého století začala svůj postupný návrat na scénu roku 2012, kdy vystoupila na soukromém večírku skupiny PPF na Pražském hradě. Následující rok Lucie účinkovala na karlovarském festivalu, roku 2014 pak začalo velké halové turné, které formace pro velký úspěch několikrát zopakovala.

Anděly dostala již na prvním ročníku za desku In The Sky z roku 1991. Později byla Lucie vyhlášena skupinou dvacetiletí i pětadvacetiletí.

Dnes oceněnou desku Evolucie skupina vydala vloni v listopadu po osmi měsících studiové práce.

"Lucie je faktorem či metou, ke které se stále vztahuje většina velkých 'hráčů' českého mainstreamu, a její status dlouhou pauzou ještě vyrostl a zmohutněl," napsal o desce pro Aktuálně.cz kritik Honza Vedral. Podle něj album Evolucie ukazuje, jak pevnými chemickými vazbami je rukopis Lucie propojen s osobnostmi v kapele. "I to, že důvod, proč jeho kouzlo dosud zůstalo nenapodobitelné, nebyl jen otázkou doby devadesátých let," dodal Vedral.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy