Andělé můžou přistát u Ille, Bratří Orffů i Vladimíra 518

ČTK Kultura ČTK, Kultura
25. 3. 2014 18:04
Vyhlášení Cen Anděl za rok 2013 se uskuteční 14. května. Podívejte se na nominace.
Tři Anděly může získat kapela Ille, po dvou Bratři Orffové i Vladimír 518.
Tři Anděly může získat kapela Ille, po dvou Bratři Orffové i Vladimír 518. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejvíce nominací na Cen Anděl za rok 2013 získala od členů Akademie populární hudby kapela Ille. Uspět může jako skupina, objev a s písní Holka ve tvý skříni v kategorii skladba roku.

Ceny Anděl 2013 - nominace

Ceny Anděl

Skupina
Bratři Orffové - Šero
Ille - Holka ve tvý skříni
Mandrage - Siluety

Zpěvák
Dan Bárta - Maratonika
Vojtěch Dyk - Čauki Mňauki
Matěj Ruppert - Happiness of Postmodern Age

Zpěvačka
Debbi - Love, Logic & Will
Lenka Dusilová - Live at Café v lese
Sára Vondrášková - Under Quiet

Objev
Ille
Lenny
Never Sol

Album
Český kalendář (Michal Horáček)
Idiot (Vladimir 518)
Šero (Bratři Orffové)

Skladba
Cesta (Kryštof, Tomáš Klus)
Holka ve tvý skříni (Ille)
Siluety (Mandrage)

Klip
Cesta (Kryštof, T. Klus)
Kilovej bůh (Vladimír 518)
Up To Speed Now (Monkey Business)

Ceny se letos budou předávat 14. května v Hudebním divadle v Karlíně v přímém přenosu České televize. O konečných výsledcích rozhodnou akademici v průběhu dubna, letos se hlasování neuskuteční v přímém přenosu.

"Důvody zrušení hlasování v přímém přenosu jsou tři - finanční náročnost, dramaturgie pořadu, kdy hlasování narušuje jeho hladký průběh, a nebezpečí technické závady na hlasovacím zařízení," řekl hlavní organizátor Cen Anděl Lešek Wronka.

O nominacích rozhodla přibližně stovka z celkového počtu 121 členů Akademi populární hudby. Moderátorkou slavnostního udílení cen bude Adéla Banášová.

V programu mimo jiné vystoupí Michael Kocáb s kapelou, 4tet a Chinaski. Vyhlášena bude také deska roku podle počtu prodaných kusů v roce 2013 a nový člen síně slávy.

Již 14. března byly vyhlášeny žánrové Ceny Anděl, o nichž hlasují hudební odborníci, kteří menšinové žánry celoročně sledují.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy