Cenu Apollo za album roku chtějí Zrní, DVA i Lenka Dusilová

ČTK ČTK
8. 12. 2014 22:07
Hudební cena Apollo vyhlásila nominace čtvrtého ročníku klání o nejlepší českou desku roku 2014.
Kdo získá Apollo 2014? Šanci mají Lenka Dusilová, Boris Carloff, Kieslowski i Zrní.
Kdo získá Apollo 2014? Šanci mají Lenka Dusilová, Boris Carloff, Kieslowski i Zrní. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Jméno vítěze čtvrtého ročníku Ceny Apollo za nejlepší album roku 2014 oznámí pořadatelé 5. února příštího roku v holešovickém klubu Podnik.

Z nominací vyplývá, že cenu si může odnést Adrian T. Bell, Boris Carloff, Lenka Dusilová a Baromantika, DVA, Kieslowski, Sklenik nebo kapela Zrní.

O vítězi rozhodne na neveřejném zasedání před večerním ceremoniálem desetičlenná porota, která vzešla z hlasování publicistů.

"Letos je to vůbec poprvé, co má některá z kapel či interpretů druhou nominaci. Cenu Apollo mohli v minulých ročnících dostat Lenka Dusilová, Boris Carloff a skupina Zrní. Adrian T. Bell, který do finálové sedmičky postoupil se sólovým albem, byl v prvním ročníku nominovaný za desku jeho skupiny The Prostitutes," uvedl organizátor Pavel Kučera.

Na vítěze čeká 60 tisíc tisíc korun od Ochranného svazu autorského (OSA) a soška od výtvarníka Maxima Velčovského.

Ceny české hudební kritiky Apollo se poprvé předávaly v roce 2011, tehdy uspěl písničkář a rapper Bonus s deskou Náměstí míru. O rok později zvítězil Boris Carloff s albem The Escapist a loni cenu převzali Bratři Orffové za nahrávku Šero.

Nominace na Ceny Apollo 2014

Adrian T. Bell - Different World
Boris Carloff - Morphosis
Lenka Dusilová a Baromantika - V hodině smrti)
DVA - Nipomo
Kieslowski - Mezi lopatky
Sklenik - Champagne Cork Pop
Zrní - Následuj kojota

 

Právě se děje

před 39 minutami

The Sunday Times: Britský princ Michael nabízí zajištění kontaktů v Kremlu

Novináři nedělníku a televizní stanice Channel 4 se vydávali za zástupce fiktivní jihokorejské firmy, která měla zájem o investice v Rusku. Na schůzce, kterou média natáčela skrytou kamerou, jim princ z Kentu nabídl pomoc jako zprostředkovatel. Za tyto služby si řekl o 10 000 liber (294 000 korun) na den s tím, že může ze svého domova v Kensingtonském paláci natočit na podporu firmy i proslov, a to za poplatek 200 000 dolarů (4,2 milionu korun), uvedla agentura AFP.

Princův přítel a obchodní partner markýz z Readingu Michaela popsal jako "neoficiálního velvyslance jejího veličenstva pro Rusko" a člověka povzneseného nad "politickou vřavu", kterého Moskva považuje za přítele Ruska. Princ se podle markýze rovněž může setkat přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a firmu při tom zastupovat. Princ z Kentu v reakci uvedl, že s Putinem se naposledy setkal v roce 2003.

Michael není považován za aktivního člena královské rodiny a britskou korunou není ani placený. Královnu však Michael v dobách před pandemií zastupoval na zhruba 200 událostech ročně, jako například na státních pohřbech v Indii či na Kypru, píše se na webových stránkách královské rodiny. V životopise 78letého prince se píše, že má skrze svou prababičku silné vazby na Rusko a o zemi jako takovou jevil vždy velký zájem. Je také prvním členem královské rodiny, který se naučil rusky, a to do takové míry, že je kvalifikovaný tlumočník.

Mezi Londýnem a Moskvou panují napjaté vztahy od března 2018, kdy byl v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou novičok otráven bývalý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Británie z činu podezírá ruské agenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy