Byla múzou Andyho Warhola, teď jede na Colours of Ostrava. Grace Jonesová vystoupí v Česku poprvé

Mluví se o ní jako o disco královně, ikoně queer i múze Andyho Warhola či Helmuta Newtona. Sedmdesátiletá jamajská modelka a zpěvačka Grace Jonesová bude letos hostem festivalu Colours of Ostrava. Její hudbu podle ředitelky Colours Zlaty Holušové definují zvukové inovace, provokativní texty a experimenty. Na albech přechází od diska k nové vlně, funky a reggae. Zpívala své verze skladeb Iggyho Popa, Roxy Music nebo tango Astora Piazzolly, spolupracovala s Davidem Gilmourem, Brianem Enem či Davidem Bowiem. Za inspirační zdroj ji považují Rihanna i Lady Gaga. Desky jí vychází od konce 70. let, poslední prozatím v roce 2008. Do České republiky přijíždí Jonesová poprvé.
Video: YouTube / Grace Jonesová
 

Právě se děje

před 18 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

před 51 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
Další zprávy