FOTO Arctic Monkeys a David Bowie kralují britskému popu

Arctic Monkeys vyhráli dvě kategorie Brit Awards 2014.
V londýnské O2 Areně vystoupili Arctic Monkeys živě.
Arctic Monkeys.
David Bowie za sebe poslal přebrat cenu pro zpěváka roku modelku Kate Moss.
Cenu jí předal frontman kapely Oasis Noel Gallagher.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
19. 2. 2014 23:52
Kapela Arctic Monkeys vyhrála dvě nejvýznamější kategorie Brit Awards 2014, sedmašedesátiletý David Bowie se stal britským zpěvákem roku. Podívejte se na fotografie z vyhlašování v londýnské 02 Areně.

Fotogalerie - V londýnské O2 Areně se rozdávali Brit Awards 2014. Dvě nejvýznamnější kategorie - album roku a kapely roku - vyhráli Arctic Monkeys, když proměnili obě své nominace, což se jim podařilo už potřetí.

Jejich frontman Alex Turner během večera zažertoval, že si vsadil na konkurenční chlapeckou skupinu One Direction, že se stanou kapelou roku. Na idoly mladých dívek ovšem zbyla "pouze" cena za celosvětový úspěch britského umělce a výhra v kategorii video roku.

Dvakrát nominovaný byl také sedmašedesátiletý David Bowie, který se stal britským zpěvákem roku, ovšem jeho album The Next Day na nejvyšší poctu nedosáhlo. Samotnému Bowiemu se z New Yorku do Londýna nechtělo, takže se omluvil a cenu za něj převzala modelka Kate Moss z rukou Noela Gallaghera, bývalého mozku kapely Oasis.

Bowie, který loni vydal album po deseti letech, se stal vůbec nejstarším nositelem tohoto ocenění a do listiny držitelů Brit Awards se zapsal po 18 letech.

Zpěvačkou roku se stala Ellie Goulding, oblíbenkyně britské královské rodiny, tedy její mladší části, objevem roku je kapela Bastille, která 18. března vystoupí v Praze.

Během slavnostního předávání 34. ročníku Brit Awards vystoupila celá řada hvězd, včetně Kylie Minogue, Beyoncé, Lily Allen, Katy Perry i Lorde, která letos vyhrála dvě ceny Grammy a z londýna si odvezla Brit Award pro zahraniční zpěvačku roku.

Brit Awards 2014 (kompletní výsledky) 

Britské album roku
Arctic Monkeys - 'AM'
Nominovaní: Rudimental ('Home'), Disclosure ('Settle'), Bastille ('Bad Blood'), David Bowie ('The Next Day')

Britská kapela roku
Arctic Monkeys
Nominovaní: Disclosure, One Direction, Rudimental, Bastille

Britský zpěvák roku
David Bowie
Nominovaní: John Newman, Jake Bugg, Tom Odell, James Blake

Britská zpěvačka roku
Ellie Goulding
Nominované: Jessie J, Laura Marling, Laura Mvula, Birdy

Britský objev roku
Bastille
Nominovaní: Disclosure, Tom Odell, London Grammar, Laura Mvula
 
Britský singl roku
Rudimental Feat. Ella Eyre - 'Waiting All Night'
Nominovaní: Bastille ('Pompeii'), Calvin Harris feat. Ellie Goulding ('I Need Your Love'), Disclosure feat. AlunaGeorge ('White Noise'), Ellie Goulding ('Burn'), John Newman ('Love Me Again'), Naughty Boy feat.Sam Smith ('La La La'), Olly Murs ('Dear Darlin''), One Direction ('One Way Or Another (Teenage Kicks'), Passenger ('Let Her Go')

Britské video roku
One Direction - 'Best Song Ever'
Nominovaní: Ellie Goulding ('Burn'), Calvin Harris feat. Ellie Goulding ('I Need Your Love'), John Newman ('Love Me Again'), Naughty Boy feat. Sam Smith ('La La La'), One Direction ('Best Song Ever')

Zahraniční zpěvák roku
Bruno Mars
Nominovaní: Justin Timberlake, Eminem, Drake, John Grant

Zahraniční zpěvačka roku
Lorde
Nominované: Katy Perry, Lady Gaga, Pink, Janelle Monae
 
Zahraniční kapela roku
Daft Punk
Nominovaní: Haim, Kings Of Leon, Arcade Fire, Macklemore & Ryan Lewis

Globální úspěch
One Direction
 
Cena kritiky
Sam Smith
Nominovaní: Ella Eyre, Chloe Howl

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy