reklama
 
 

Bono Vox po pádu z kola dostal 18 šroubů a 3 kovové destičky

19. 11. 2014 11:00
Frontman U2 Bono Vox havaroval na kole v americkém Central parku. Našestkrát si zlomil paži a lopatku. Výsledkem pětihodinové operace je 18 šroubů a 3 kovové destičky v horní části paže.

New York - V úterý se zranil frontman irských rockerů U2 Bono Vox při srážce s jiným cyklistou v americkém Central parku. Po pádu z kola byl ihned převezen do newyorské nemocnice, kde podstoupil pětihodinovou operaci paže, ramene a levého zápěstí.

Podle lékařské zprávy měl Bono rozdrcenou pažní kost, natřikrát zlomenou lopatku, četné zlomeniny v levé části obličeje zasahující až k očnici, a další drobnější zranění. "Na opearčním sále lékaři vyčistili loketní kloub, srovnali pažní kost a zafixovali ji třemi kovovými destičkami a 18 šrouby," uvedl v lékařské zprávě chirurg Dean Lorich z newyorské kliniky speciální chirurgie.

Bona nyní čeká intenzivní a postupná léčba a rehabilitace. I když šlo o poměrně komplikovaná a vážná zranění, zpěvák by se měl zcela zotavit. U2 museli odříct účast v americkém pořadu Tonight Show, který moderuje Jimmy Fallon.

"Vypadá to, že budeme muset odložit naši účast v Tonight Show, chybí nám jeden člen. Bono si při cyklistické kolizi v Central parku poranil ruku a nyní je na operaci. Věříme, že se dá brzy do pořádku a brzy se vrátíme," napsal mluvčí U2 na jejich webové stránce.

autor: jla | 19. 11. 2014 11:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama