Bono Vox po pádu z kola dostal 18 šroubů a 3 kovové destičky

jla
19. 11. 2014 11:00
Frontman U2 Bono Vox havaroval na kole v americkém Central parku. Našestkrát si zlomil paži a lopatku. Výsledkem pětihodinové operace je 18 šroubů a 3 kovové destičky v horní části paže.
Bono Vox při příjezdu do Londýna na natáčení Geldofova charitativního songu supreskupiny Band Aid 30
Bono Vox při příjezdu do Londýna na natáčení Geldofova charitativního songu supreskupiny Band Aid 30 | Foto: Reuters

New York - V úterý se zranil frontman irských rockerů U2 Bono Vox při srážce s jiným cyklistou v americkém Central parku. Po pádu z kola byl ihned převezen do newyorské nemocnice, kde podstoupil pětihodinovou operaci paže, ramene a levého zápěstí.

Podle lékařské zprávy měl Bono rozdrcenou pažní kost, natřikrát zlomenou lopatku, četné zlomeniny v levé části obličeje zasahující až k očnici, a další drobnější zranění. "Na opearčním sále lékaři vyčistili loketní kloub, srovnali pažní kost a zafixovali ji třemi kovovými destičkami a 18 šrouby," uvedl v lékařské zprávě chirurg Dean Lorich z newyorské kliniky speciální chirurgie.

Bona nyní čeká intenzivní a postupná léčba a rehabilitace. I když šlo o poměrně komplikovaná a vážná zranění, zpěvák by se měl zcela zotavit. U2 museli odříct účast v americkém pořadu Tonight Show, který moderuje Jimmy Fallon.

"Vypadá to, že budeme muset odložit naši účast v Tonight Show, chybí nám jeden člen. Bono si při cyklistické kolizi v Central parku poranil ruku a nyní je na operaci. Věříme, že se dá brzy do pořádku a brzy se vrátíme," napsal mluvčí U2 na jejich webové stránce.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy