Blur vydávají nové album. Vzniklo náhodou v Hongkongu

ČTK ČTK
28. 4. 2015 10:37
Kapela podpoří desku koncertním turné, během kterého zahraje v Londýně nebo Paříži.
Obal desky The Magic Whip od kapely Blur
Obal desky The Magic Whip od kapely Blur | Foto: Blur archiv

Londýn – Britská poprocková kapela Blur vydala nové studiové album, první po dvanácti letech. Nová kolekce tuctu písní nazvaná The Magic Whip (Kouzelný bič) začala vznikat neplánovaně v květnu 2013 v Hongkongu, kde čtveřice po jednom zrušeném koncertu využila spontánně volné dny ke skládání.

Ong Ong, Ice Cream Man, Pyongyang, New World Towers, Thought I Was A Spaceman a další písně nového alba zazní na koncertní šňůře, kterou skupina plánuje na červen. Čtveřice ve složení Damon Albarn, Graham Coxon, Dave Rowntree a Alex James vystoupí například v londýnském Hyde Parku a pařížském Zénithu.

Zatímco bývalý frontman další britské poprockové legendy Oasis Noel Gallagher se na svém novém sólovém albu, které vyšlo v březnu, drží spíše klasického britského rocku, Blur se snaží rozšířit hudební obzor směsicí rocku a elektra, soudí někteří místní kritici. Připomínají, že Blur a hoši z Oasis spolu vždy soupeřili.

Blur - There Are Too Many of Us | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 54 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy