Bloc Party odehrají festivaly a zmizí. Už navždy?

Kultura Kultura
15. 6. 2013 11:17
Rock for People a Pohoda uvidí poslední koncerty Bloc Party
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Indie rocková kapela Bloc Party končí, alespoň prozatím. Její členové se chtějí každý vydat na vlastní dráhu a vystoupení na festivalech Rock for People nebo Pohoda můžou být na dlouhou dobu poslední možností, jak je spatřit živě. Dočasnou pauzu kapela měla už před vydáním zatím posledního alba Four, historie se tedy opakuje.

„Až v létě skončíme s hraním na festivalech, dáme si určitě pauzu," řekl kytarista Russell Lissack pro kanadský deník National Post. „Pauza v tomhle případě může znamenat až do roku 2016. Bude to nejméně šest měsíců, ale možná také rok, možná dva roky. Je to těžké odhadovat," dodal.

Foto: Michal Pavec

Lissack také přiznal, že aktuální turné je po personální stránce poněkud problematické. Vysvětloval, že se střídají okamžiky, kdy odehrají skvělý koncert a všichni spolu vychází s těmi, kdy se chytnou kvůli maličkosti a začínají se otevřeně nesnášet. Jeho žena prý s kapelou vydržela sotva dva dny.

Není to poprvé, kdy se Bloc Party potýkají sami se sebou. V roce 2009 skupina neměla s nikým uzavřenou nahrávací smlouvu a čtvrté album bylo v nedohlednu. Přesto tehdy v srpnu vyšel nový singl One More Chance.

Namísto příprav novinky se však kapela rozešla a zpěvák Kele Okereke tehdy události komentoval: „Možná už spolu nikdy nebudeme nahrávat. Po chvíli věci začaly být poněkud toxické."

Ze vzájemných chyb se dle vlastních slov poučili a loni na podzim se indie rocková čtveřice znovu sešla, aby vydala vcelku úspěšné album Four. Ovšem letošní turné na jeho podporu může být dost dobře jejich poslední společnou aktivitou, pokud tedy zanedlouho nezkusí vrátit se zpět na scénu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 22 minutami

Vláda sníží DPH u ubytovacích služeb i vstupného na kulturní akce

Daň z přidané hodnoty (DPH) by měla u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní akce a sportovní události, vstupného na sportoviště, jízdného na vleky a vstupného do saun a dalších podobných zařízení klesnout z 15 na 10 procent. Dále by měla klesnout o čtvrtinu silniční daň u nákladních aut nad 3,5 tuny. V rámci daňového balíčku, který by měl firmám pomoci s následky šíření koronaviru, to v pondělí schválila vláda. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Podle schváleného návrhu firmy budou moci také uplatňovat daňovou ztrátu zpětně a obce zřejmě získají oprávnění osvobozovat od daně z nemovitostí kvůli mimořádným událostem. Zemědělcům by se mohla zkrátit lhůta pro vrácení přeplatku spotřební daně u tzv. zelené nafty z 60 na 40 dnů.

Balíček navrhuje ministerstvo financí projednat v Parlamentu ve zrychleném režimu v rámci stavu legislativní nouze.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Vláda se s Lufthansou dohodla na několikamiliardové pomoci

Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na několikamiliardové státní pomoci. S odkazem na zdroje z německé vlády to dnes uvedla agentura DPA. Lufthansa těžce doplácí na koronavirovou krizi, dohoda je podle zdrojů v rámci záchranného plánu, který připravila vláda. Ještě ji ale musí schválit řídící výbor německého státního fondu ekonomické stabilizace, řídící orgány Lufthansy a Evropská komise (EK).

Podle vládního plánu by největší letecká společnost v Německu měla od spolkové vlády získat podporu v objemu devíti miliard eur (245 miliard Kč). Německý stát by pak na jejím základě měl v Lufthanse získat 20procentní podíl. Neměl by tedy možnost blokovat důležitá firemní rozhodnutí.

před 46 minutami

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

"Musíme se řídit pravidly vlád a zdravotních úřadů, která se neustále mění, a to v rychlém sledu, což má zásadní dopad na mezinárodní plánování," uvedli zástupci Global Champions Tour na webu.

Připomněli, že omezení cestování se v různých částech světa liší, takže by všichni jezdci nemohli závodit. "Navíc je tu riziko druhé vlny na podzim, léčba nebo vakcína neexistuje, což logistické plánování dál komplikuje," doplnili.

Další zprávy