Björk nahraje nové album s producentem Kanyeho Westa

jla
1. 10. 2014 14:42
Na svém twitterovém účtu ohlásila islandská zpěvačka přípravu nového alba v koprodukci s Venezuelanem Alejandrem Ghersim, vystupujícím pod jménem Arca.
Björk.
Björk. | Foto: björk.com

Reykjavík - Na nová desce islandské zpěvačky Björk se bude producentsky podílet Arca, vlastním jménem Alejandro Ghersi. Pro Björk to bude první album od roku 2011, kdy vydala multimediální projekt Biophilia.

Na svých twitterových účtech oba prohlásili, že jsou ze vzájemné spolupráce nadšeni. "Jen pro upřesnění, hudbu produkujeme s Björk společně. Jsem tedy koproducent, nikoliv producent," uvedl venezuelský DJ na svém Twitteru.

Poslechněte si nový singl Thiervery z Arcova prvního studiového alba Xen, kde ukazuje strašidelné, temné a zlověstné stránky své tvorby.
Poslechněte si nový singl Thiervery z Arcova prvního studiového alba Xen, kde ukazuje strašidelné, temné a zlověstné stránky své tvorby. | Video:

Není to poprvé, kdy Björk spolupracuje s externím producentem. V minulosti se na jejich albech podílela světová esa jako Timbaland, Mark Bell nebo Danja.

Arca, teprve čtyřiadvacetiletý umělec věnující se elektronické hudbě, má za sebou spolupráci s Kanyem Westem či FKA Twigs.

Na začátku listopadu vyjde Ghersiho první studiové album nazvané Xen po jednom z jeho alter eg a koncem listopadu se vydá na krátké evropské turné, které zahájí 27. listopadu v Londýně.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Kaczyński: Protesty proti omezení potratů budou stát mnoho životů

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) v prohlášení varoval, že protesty proti nálezu ústavního soudu, kterým se prakticky ruší možnost legálních potratů, budou stát životy mnoha lidí. Polsko podobně jako jiné evropské země zažívá strmý nárůst případů koronavirové infekce.

Lidé, kteří protesty svolávají, se podle Kaczyńského dopouštějí veřejného ohrožení, tedy trestného činu. "Vážného trestného činu," podotkl šéf PiS, který od nedávna zastává i post vicepremiéra, jenž dohlíží na resorty obrany, vnitra a spravedlnosti.

"Stát má právo, ale také povinnost se takovým akcím postavit," řekl šéf národně-konzervativní strany, který je považován za nejmocnějšího politika v Polsku.

Vlna protestů se v Polsku zvedla poté, co ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných PiS, minulý týden shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy