Berlínský audiovizuální večírek v Arše

krk
27. 3. 2006 9:30
Praha - V rámci festivalu Febiofest se dnes v Divadle Archa představí berlínská elektronická scéna.

Newyorská výtvarnice, režisérka a DJ Danielle De Picciotto přijede na pondělní cinematický koncert s Alexandrem Hackem z Einstürzende Neubauten. Uvedou tu film Grundstück a hororovým autorem H. P. Lovecraftem inspirovanou hudebně-vizuální performanci The Cult of Cthulhu. Na Febiofestu lze vidět i Hackeho koncertní film Mountains of Madness.

Svůj nový společný projekt Mini Movies na "audiovizuálním" večírku v Arše představí laptopistka a básnířka Antye Greie (AGF) a její spolupracovnice Sue C.  Kalifornská Vjka doprovodí berlínskou vypravěčku a básnířku digitálního věku - jejíž tvorba může upomenout třeba na Laurie Anderson - živě vznikající projekcí.

Alexander Hacke
Alexander Hacke | Foto: http://www.drunk-date.com/

"Nahrubo sešíváme mysterium každodenního života ve stínu kapitalismu, komunalismu a svobody pozorovatelů. Dokonáno obývákovou počítačovou animací," říká Sue C. Duo mixuje na scéně každodenní vjemy s  texty, obrazy a zvuky; ze svých impresí "vyrábí" pozoruhodnou "básnickou" sbírku hudebních i vizuálních minipříběhů.

V rámci večera vystoupí i český jednočlenný projekt Neutrino. Předloňský vítěz Malé alternativy zde představí a pokřtí svou druhou desku Cosmix Songs, kterou vydává label Muteme.

Nor hc gilje, člen tria 242.Pilots, se pak představí v Arše s živou audiovizuální performancí Pilot.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy