Do Prahy přijíždí Ariana Grande, lidé smí na koncert jen s průhlednou taškou

ČTK ČTK
2. 9. 2019 14:05
Středeční pražské vystoupení zpěvačky Ariany Grande budou provázet speciální bezpečnostní opatření. Pořadatelé dovnitř nevpustí návštěvníky s klasickými zavazadly typu peněženek nebo kabelek.
Ariana Grande v červnu oslavila 26. narozeniny.
Ariana Grande v červnu oslavila 26. narozeniny. | Foto: ČTK/APInvision

Veškerý majetek si fanoušci budou muset vzít do tašek nebo obálek ze stoprocentně průhledného materiálu, například plastu, vinylu nebo PVC. Pořadatelská agentura Live Nation o tom informovala na Facebooku, kde se zároveň omluvila za komplikace. Podle serveru Ticketportal na koncert ještě stále zbývají desítky vstupenek.

Bezpečnostní opatření organizátoři zavedli nejspíše kvůli předloňskému incidentu v anglickém Manchesteru. Devatenáct mrtvých a asi 60 zraněných si vyžádala exploze ve foyer haly, kde Ariana Grande právě vystupovala. Šlo o největší teroristický útok v Anglii od roku 2005.

Zpěvačka dva týdny nato uspořádala benefiční koncert One Love Manchester, na němž vybrala peníze pro pozůstalé a zraněné. "Poslední věc, kterou bych chtěla pro své fanoušky, je to, aby viděli něco takového a mysleli si, že zlo vyhrálo," prohlásila pak v rozhovoru pro časopis Time.

"Pro média i posluchače se stala hrdinkou. Do jejích textů vzápětí začala pronikat témata úzkosti a poststresových traumat, kterými po teroristickém útoku trpí. A její hudba se vůbec stala dobrodružnější a odvážnější," napsal na Aktuálně.cz hudební kritik Karel Veselý.

Evropské turné šestadvacetileté americké popové interpretky, která prošla muzikály i televizními seriály a ve dvaceti vplula do showbyznysu, v posledních dnech prodělalo několik změn. V Praze vystoupí již tuto středu 4. září místo původně plánovaného termínu 8. září. Koncert v Polsku zrušila a posunula také vystoupení v Hamburku.

Ariana Grande je na sociálních sítích považována za jednu z nejpopulárnějších zpěvaček, na Instagramu ji sleduje 163 milionů fanoušků. Získala několik ocenění, byla též nominována na ceny Grammy v letech 2014, 2016 a 2018 za písně Bang, Bang, Dangerous Woman a God is Woman.

Loni jednu Grammy získala s albem Sweetener, které míchalo futuristickou klubovou hudbu se staromilsky klenutými melodiemi.

Naposledy letos Grande vydala album Thank U, Next, na kterém se představuje jako "zlá holka s temnou minulostí".

Spolupracovala i s jinými hvězdami nejen popového světa, například s Jessie J, Andreou Bocellim nebo s australskou raperkou Iggy Azaleou.

Na konci letošního srpna Ariana Grande získala ocenění MTV společně s duem Social House za píseň Boyfriend.

Singl Thank U, Next „dohrává“ zpěvaččina milostná dramata. | Video: Republic Records
 

Právě se děje

před 5 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy