Arctic Monkeys se utkají s Disclosure o Brit Awards

ČTK Kultura ČTK, Kultura
9. 1. 2014 22:44
Poslechněte si favority prestižních Brit Awards.
Arctic Monkeys.
Arctic Monkeys. | Foto: Profimédia

Londýn - Nominace na letošní britské hudební ceny Brit Awards ovládly skupiny Bastille a Disclosure. Obě získaly po čtyřech nominacích, ovšem v kategorii kapel je nutné hledat favority v rockerech Arctic Monkeys či boybandu One Direction.

Tři nominace má kromě Arctic Monkeys také oblíbená zpěvačka prince Williama a vévodkyně Kate Ellie Gouldingová a skupina Rudimental.

Rockový veterán a dvojnásobný držitel Brit Awards David Bowie také nedopadl špatně, má dvě nominace, a to pro nejlepšího britského zpěváka a nejlepší album.

O titul nejlepší zpěvačky budou usilovat kromě Goulding také Birdy (Jasmine Van den Bogaerdeová), Jessie J (Jessica Ellen Cornishová), Laura Marlingová a Laura Mvulaová.

Čtyřiatřicáté Brit Awards se budou vyhlašovat a předávat 19. února v Londýně.

Brit Awards 2014 - nominace

Britský zpěvák rokuDavid BowieJake BuggJames BlakeJohn NewmanTom Odell

Britská zpěvačka rokuBirdyEllie GouldingJessie JLaura MarlingLaura Mvula

Britská kapela rokuArctic MonkeysBastilleDisclosureOne DirectionRudimental

Britský objev rokuBastilleDisclosureLaura MvulaLondon GrammarTom Odell

Objev kritikySam Smith (Winner)Chlöe HowlElla Eyre

Britský singlBastille - PompeiiCalvin Harris/Ellie Goulding - I Need Your LoveDisclosure ft AlunaGeorge - White NoiseEllie Goulding - BurnJohn Newman - Love Me AgainNaughty Boy ft Sam Smith - La La LaOlly Murs - Dear Darlin'One Direction - One Way Or Another (Teenage Kicks)Passenger - Let Her GoRudimental ft Ella Eyre - Waiting All Night

Britské album rokuArctic Monkeys - AMBastille - Bad BloodDavid Bowie - The Next DayDisclosure - SettleRudimental - Home

Mezinárodní zpěvákBruno MarsDrakeEminemJohn GrantJustin Timberlake

Mezinárodní zpěvačkaJanelle MonaeKaty PerryLady GagaLordePink

Mezinárodní kapelaArcade FireDaft PunkHaimKings of LeonMacklemore & Ryan Lewis

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy